View Single Post
Staro 05.04.2024., 10:48   #5997
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Evo konkretno što mislim da bi moglo biti, da ne bi bilo da samo bezveze meljem. Ali ne mogu šutjeti kad se već godinama na ovom podforumu vrte razne teorije zavjere u serijalu "Telekomi protiv Malog Hrvata".

RDK ne može biti razlog sam po sebi, nisu oni sigurno išli izmišljati svoje standarde za VLAN-ove ili što god nekome može pasti na pamet. Postoji sigurno razumno objašnjenje:
  • Ako obojica imate staus O5, radilo se o RDK ili starom sustavu, modul je (najvjerojatnije) ispravan.
  • Kriva MAC adresa, a HT je upalio filtriranje - ruteri obično imaju 10-15 MAC adresa koje koriste na različitim sučeljima pa treba pogađati. Uz to, HT odavno ima neki limit otprilike 5 MAC adresa u 30 minuta ili tako nešto, pa treba polako pogađati ako je do toga
  • Krivi VLAN
  • Dodatni parametri u PPPoE-u (objašnjeno niže)
  • Nešto poput do sad nekorištenih DHCP optiona - možda se šalje neki identifikator za kojeg još ne znamo, OMCI konfiguracije i slično

Citiraj:
Autor perk Pregled postova
Kod mene ima opticki link, ali kod PPPoE dobiva gresku od pppd: "Timeout waiting for PADO packets"
Onda je nešto u konfiguraciji PPPoE veze. HT-ov PPPoE je još od ranije poznat kao problematičan, čak se pisalo o tome u temi za njihov Speedport Plus koji je isto to imao. A isto se događa i na Mikrotiku i OpenWrt-u i rješenje je ispravno postaviti dodatne parametre veze poput raznih timeouta, access concentratora itd. Nešto detalja ima ovdje: https://forum.openwrt.org/t/pppoe-un...quest/48765/20

Citiraj:
Autor perk Pregled postova
Realno da nije nista drugacije onda im za zamjenu sa RDK routera na ONT+Router nebi trebalo vise od 5 min, a ne 1-3 dana kako mi kazu...
1-3 dana je uobičajen rok za rješavanje bilo čega. "Prebacivanje" je vjerojatno samo migracija accounta između starog i novog ACS-a. Kolega gore je napisao:
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Realno traje 10 min ako tehničar naleti na support koji zna radit svoj poso
Jer tehnicar zna, ali nemoze do toga
Moj se napatio 3 sata telefoniranja i spominjanje cijele rodbine
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
imaš neki koristan savjet?
Napisao sam gore što bi moglo biti. Ako nisi na tom RDK čudu, MAC nije bitan. Ako jesi, treba pogađati do čega je ali sigurno je nešto što se da kliknuti ili utipkati na OpenWrt-u ili Mikrotiku, samo treba skužiti što.

Zadnje izmijenjeno od: Blagus. 05.04.2024. u 10:54.
Blagus je offline   Reply With Quote