View Single Post
Staro 04.04.2024., 15:15   #2763
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,013
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
nisam baš pratio ovu temu, da li komentiramo samo paketiće sa aliexpressa ili i proizvode?
ako da -
koja je fora sa onim "buy 3 items" deal-ovima? pojave se povremeno, i onda mogu birati između neke predefinirane liste stvari i nema uopće polja za search.
i na koju foru se stvari unutra na toj listi pojavljuju?
pred par mjeseci sam kupio wifi door senzore - ispostavilo se da su sranje. i pred neki dan mi je na toj listi nudio zigbee door senzore kao da je znao da su ovi prvi sranje - pa sam naručio zigbee model.
i sad vezano za "proizvod" - koji domet imaju te zigbee iot gluparije? ako bacim gateway u garažu, hoće li mi lovit zigbee 2 kata iznad npr? jer bi stavio gateway u garažu da mi "lovi" 2 objekta - i kuću i garažu. mislim da ću i neki zigbee timer za vodu pokušat nabavit pa da mi ga ulovi.


Nisam siguran da će ti loviti 2 kata višlje, ali možeš na svaki kat staviti zigbee koordinator/hub, a to je prektički svaki zigbee uređaj koji nije na baterije, tako da možeš daisy chainat zigbee uređaje. Skoro svaki zigbee uređaj koji se napaja iz struje je i zigbee repeater.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote