View Single Post
Staro 04.04.2024., 13:42   #5980
mladen_lucky
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 13
Citiraj:
Autor Filc Pregled postova
.
Ako ne bude mogućnosti za posebno ONT a posebno ruter morati ću i ja kupit ruter u kojemu je ONT.

Ili kupiš svoj ONT? Vidim da je kod nas dobavljiv uFiber Loco, izgleda zanimljivo i nije skup, piše u temi ovdje da je "testiran", ali nisam mogao naći više detalja.

Druga stvar, kada smo već kod vlastitog ONT-a...
U svom stanu sam maknuo Speedport (koji je bio u bridge modu) i složio sve osim voipa kroz Mikrotik, sve radi, i internet i jedan MaxTV prijemnik. ONT je Huawei i sve to lijepo radi.

Ono što me brine je mamin stan.
Tamo je također Huawei ONT, Speedport u bridge modu (potreban joj je telefon) i Mikrotik router. Problem je u tome što smo tražili (i dobili) dva MaxTV prijemnika. Jedan je spojen na LAN3 na Speedportu i radi, bez greške. Drugi prijemnik još uvijek nije spojen jer sam bio lijen provući još jedan mrežni kabel do druge sobe i planiram to uskoro.
Na ovom forumu piše da postoje mogući problemi sa Huawei ONT i 2 MaxTV prijemnika. Kako se ti problemi manifestiraju uopće, i što mi je činiti? Ne želim zamijeniti Speedport+ONT za problematični Technicolor (očito ga još uvijek nisu u stanju staviti u bridge mode). Kako bi se ponašao npr uFiber Loco sa Speedportom? Ili staviti Loco, maknuti Speedport, MaxTV protjerati kroz Mikrotik i složiti voip kako god znam i umijem?
mladen_lucky je offline   Reply With Quote