View Single Post
Staro 27.03.2024., 11:28   #2436
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 383
Meni 2 Gbps radi uredno od ponedjeljka, download 2200+ Mbps, upload oko 850 Mbps po Speedtest.net na 2.5Gbps NIC-u i Cat5e kabelu od nekih 7-8 metara (nemam pojma tocno duzinu jer je provucen kroz zid, ali tako nekako bi trebalo biti).
Imao sam 1 Gbps i nisam imao namjeru apgrejdat jer ne vidim potrebu, ali A1 intelektualci ne daju na 1Gbps paketu da umjesto setup boxa koristis SmartTV aplikaciju.
A kako je zena kupila novu komodu na kojoj je TV i pizdukala oko "gomile zica" odlucio da ipak promjenim paket kako bi mogao umjesto setup boxa (i 3 kabela) jednostavno koristiti SmartTV aplikaciju. Sad je podrucje kod TV-a "kao apoteka"

Mash jos nisam isprobao jer moram smisliti rijesenje (citaj gore da oko TV-a gdje mi je LAN port ne bude "kupusara" od kablova) kako ga uredno spojiti.

Jedino mi se ne svidja sto je novi router puno veci od starog, pa sad u kutiji u kojoj se nalazi nema puno mjesta i moram smisliti kako nabaviti i u kutiju ugurati neki manji 4 port 2.5/10 Gbps switch da mogu jos jedan komp pustiti na 2 Gbps jer router ima samo jedan 10Gbps port, a ostali su 1Gbps.
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote