View Single Post
Staro 24.03.2024., 23:16   #12
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,429
Citiraj:
Autor mladen_lucky Pregled postova
Trza jedino kada je aktivan download, inače radi kako treba. Bridge postavljen identično prema uputama iz prethodnih postova.

Nekako imam dojam da bi mi RB4011 (ili 5009) bio overkill.
Problem bi trebao da bude u konfiguraciji na MikroTiku čim ti Download može ubiti IPTV.
Meni doma na Asusu nema šanse da bilo kakvi Torrent ili Download ičega da mi ubije IPTV (MaxTV).
Na MikroTik forumu govore da je to više do slabog CPUa,vrlo moguće je da ti Download zakuca CPU na 100%.
Ako imaš QoS na MikroTiku pokušaj rezervirati 15MBit za IPTV(MaxTV) pa testiraj.
Napravi test tako što ideš skinuti neki veliki file i prati CPU usage na MikroTiku.

Ja i dalje stojim pri svome da je vjerovatno problem u konfiguraciji dok se nedokaže obrnuto jer ako TPLink VR2100v na A1 FTTHu sa 1GBit ždere Net+IPTV+VoIP i nema problema bez obzira na load.

Citiraj:
Autor mrGood238 Pregled postova
Riješeno... Neki tikvan zaboravio propustiti MaxTV na ONTu, tj. provision/bundle nije bio dobar. Export relevantnih dijelova konfe, koga zanima. Idući problem/meta, VoIP.
Za VoIP trebaš dignuti DHCP na VLAN od VoIPa sa DNSovima iz pinnane teme.
Jedan ili više LANova taggiraš za VoIP i tu nakačiš ISP router ili vlastiti VoIP uređaj npr. nedavno je ekipa spajala VoIP Gatewaye Gigasete i YeaLinkove.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,3,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 24.03.2024. u 23:23.
Karlo666 je online   Reply With Quote