View Single Post
Staro 22.03.2024., 10:24   #30106
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 260
Romulus mi na prvu baca kao kombinacija Osmog Putnika (malo manje) i igre Alien Isolation (više), neznam jel to dobro il loše.
--

Hah, apropo Bubimira, koja slučajnost, baš prije 2,3 dana sam pomislio da bi bilo dobro film pogledat opet, ne znajući ništa o tome da "novi" dolazi.
Ko klinac sam pratio taj crtić, (čak možda i prije filma), u crtanom je zapravo cijeli odnos Lidije i Bubimira puno razrađeniji i prijateljski (dok je u filmu bazično on kao negativac, to me recimo iznenadilo kad sam ga prvi put gledao na kazeti),
no s današnje perspektive mi je promatrajući te njihove učestale vrlo angažirane i emotivne interakcije u crtanom, interesantno špekulirat jesu li oni kao nekakvi platonski samo tobože prijatelji, ili zapravo postoji i neka skrivena ljubavna, seksualna veza između njih (što možda jako tanko između redaka crtić provlači).
Zato me zanima u kojem će smjeru to krenuti 30 godina kasnije s novim filmom - al svakako je dobro da u duhu naprednih modernih vremena, nije Bubimir postao "trans" kombinacija kineza i uganđana.
Iako i tu je crtić bio napredan, jer u jednoj epizodi postoji ženska verzija Bubimira koja ulazi u Lidijinu školu, nekakva odvratna Betty (opet meta, puno prije mexičke serije!)

Miki9 je offline   Reply With Quote