View Single Post
Staro 18.03.2024., 21:13   #6241
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,505
Vidim ekipa tu je zadovoljna sa odabirom moba. Ja sam iP 13 mini nisam bio toliko oduševljen. Od pozitivnih stvari bi izdvojio:

- Navigaciju koja je gotovo uvijek radila bez greške, ovo najviše zbog kompasa koji bi rijetko kad izgubio pravac i tražio rekalibraciju.
- Unos teksta sa radničkim prstima gdje Iphone ima onu foru da proširi zonu oko slova/broja pa je teško preskočiti na susjedno polje.
- Gmail notifikacije koje dolaze instantno a ne đuture nakon što probudim Android mob.
- Odlično trajanje baterije s obzirom na dimenzije moba.

Ali negativnih je ipak bilo više:

- Staklo displaya prima ogrebotine kao da je gore najjeftinija folija.
- Brutalan lens flare i zrcaljenje na fotografijama i videu sa gadnim zelenim orbovima. Kolega ima 14p i potpuno ista priča. Bilo koji izvor jakog svijetla ubije fotke/video, posebno u uvjetima slabijeg osvijetljenja. Kad sam prešao sa S10e iP je bio lošiji po tom pitanju a kad sad usporedim sa S24u razlika je nebo-zemlja.
- WiFi nije znao koristiti band steering kako treba, odspajao se sa WiFi-a na lokacijama gdje je jeftini Xiaomi uredno držao vezu bez prekida. Dok je radio nisu bile bajne brzine pri file-transferu unutar lokalne mreže.
- Povezan na WiFi hotspot podignut bilo sa Androida ili drugog Iphona, mob nisam mogao natjerati da ostane spojen dok je lockan. Tek nakon unlocka bi se reconectao i krenuo syncati mailove i ostala xranja.
- Face ID nije uvijek radio kako spada a kad se zabelsavi unos šifre za unlock je teži nego uzorak.
- Komplikacije oko file-managementa. Na Android prebacim folder sa mjuzom i ovaj preko UAPP Pro appa sviri preko Android Avta.
- Više puta se zblesirao ili zaledio u nekim appovima ali bi lock/unlock obično pomogao.
--------------

Sve u svemu moje iskustvo je da su i Android i iOS gofno. Ali sa One UI Androidom ipak lakše živim.
Eno prijatelj ima XR sa kojeg nemože izbrisati folder sa fotkama. Mob u flight mode-u, nakon brisanja bilo čega iz memorije "vraća" fajlove sam od sebe. Tako nešto na Androidu nisam doživio ni u crna doba Jelly Beana sa TouchWiz odronom...
Doom je offline   Reply With Quote