Tema: Automobili
View Single Post
Staro 17.03.2024., 06:32   #72523
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Jeboga ti, pa sve kaj si nabrojao su potrošni dijelovi.
Dobro da nisi i žarulje navodio

Vezano za nosače motora, em je roktavac malog obujma em ima godine i km.

Ne znam, Clio IV benzinac evo sad okreće 60k i do sada niš osim ulja i filtera.
Sad planiram ubacit nove svječice i naprijed diskove i pločice.
Stari moj svake dvije godine nosači motora to nije baš normalno. Svake godine krepa makar jedno kratko bez obzira djoram li ih u paru ili ne. Auto doslovce služi sada samo za po Samoboru.

Vjerojatno je issue to kaj je dizlo tj. težak roktavi motor. Nisam naveo set kvačila na 120k .

Jasno da je sve to potrošno kaj sam rekao ali neke stvari stvarno krepavaju prije vremena.

Citiraj:
Autor medo Pregled postova
A što bi ti? Auto bez održavanja? Nema ti toga

Na mojem Cliu II je četvrti zupčasti. To se inače mijenja svake 4god ili 60.000km što prije dođe. Kanalni je dva puta mijenjan, njegov natezač jednom. Također potrošna roba koja ima svoj interval.

Čep ulja se ne mijenja - on slini jer je netko pretegnuo bakrenu brtvu od pola ojra ili ju uopće nije stavio. Na autu su tvornički amortizeri koji još uvijek imaju 60-70% učinkovitosti. Zadnje opruge su promijenjene. Amortizeri gepeka su tvornički. Brizgaljke također. Nosače motora sam i ja promijenio na 160.000km - toliko i traju, to im je interval. Stavio original i sve super.

Punoljetni Clio II koji je kod mene 16 godina. Trenutno na cca 213.500km.

Mijenjaj mehaničara.

Sve ok ali 60k km je malo smiješno mali interval za zamjenu zupčastog. Nije li? Inače nitko nije dirao čep ulja getribe nego sam eto na prilazu vidio masne flekove pa eto..tako sam skužio da slini.







https://www.tyrereviews.com/Article/...Tyres-2024.htm
Hamm je offline   Reply With Quote