View Single Post
Staro 16.03.2024., 22:35   #2646
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,871
Danas mi je bio kolega s ip15 pro doma i fotkali smo dicu sa njegovim mobom, i sa p7 i p6pro koje smo imali sa sobom. Bilo je fotki u hodniku s manje osvjetljenja, u dnevnom s dosta vanjskog svjetla i vani u podne, ali oblacno.

Ip15 pro brat bratu gubi u 3 od 4 fotke naspram oba pixela podjednako (moje misljenje), a najvise me iznenadio u fotkama vani. Nema ostrine i mrlja rubove subjekta. Sve ip15pro fotke su u 24MP, ali kao da su komprimirane na 1MB, bas im fali detalja. U fotkama unutra ima dosta suma, pogotovo u sjenama iako je ISO manji od 300.

P6pro ima taj problem s preostravanjem rubova, to im je poznata karakteristika, pa fotka izgleda osjetno "drukcije" naspram ostalih.

Na fotkama u zatvorenom mi pixel7 i ip15pro bojama izgledaju jako slicni. Vani vidim da ip15 pro ima malo jace boje (ne znam je li to realno, nisam obracao pozornost dok to nisam sad procitao od tebe). Fotkali smo crvenoplavi tobogan, boje su za nijansu-dvije zivlje na iphonu. Subjekti, trava, nebo, izgledaju jako slicni na oba, samo taj tobogan malo odskace. Rekao bih zanemarivo, daleko je to od onih starih presaturiranih samsung fotki.

Meni na pixelu 7 je ekran na natural. Ali kod fotkanja mi je upaljen onaj ultra hdr koji u google photosu malo pojaca brightness kod pregledavanja fotki. Pokusavam ignorirati taj feature kada radim usporedbu s ajfonom jer njegove fotke nemaju taj feature i zbog toga izgledaju "zagasito".

Edit: nijedan od ta tri moba nije ulovio zbluranu fotku.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote