View Single Post
Staro 15.03.2024., 23:52   #2424
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,603
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Dolazi mi A1 optika (preko HT infrastrukture) kroz 2 tjedna. Da li netko ima saznanja da li se dobije standardna IP adresa (internet) ili ide iza CGNAT-a?
Koji routeri se dobivaju? Nešto upotrebljivo? Zamjena routera ukoliko je njihov loš, rade probleme ili to ide kao normalna stvar? Samo internet sam uzeo bez TV-a ili telefona.
kod mene je standardna IP adresa,dobiješ ht-ov ont i A1 inbox router,ruter je do kraja zaključan,nema postavljanja dns ,možeš jedino wifi poštelavat, ruter se poprilici 1puta tjedno blesira-treba čupat iz struje ili prekidač upotrebljavati,pretpostavljam da zbog A1 dns servera(prebukiran) sve radi malo usporeno,2-3 sekunde,ako si malo jači korisnik interneta kupuj svoj router riješit će ti sve probleme,aplikacija za televizor užasno spora 10-tak sekundi
pri promjeni programa odnosno pokaže ti se crveni kružić "buferiranje" uvijek, na jeftinijim televizorima može doći do pucanja wi-fi-ja i pojave grešaka,aplikacija pamti uređaje tako da nemožeš mjenjat s jednog na drugi tv mada to neće priznat ,savjet traži reciver radi bez problema.

wifi brzina 600-650/450 preko inboksa, kod mene tp-link Archer AX72/ax5400 wifi veza je:



gotovo isto kao i preko žice 930/550

Citiraj:
Autor svemir Pregled postova
I mene zanima sve gore navedeno i dodatno pitanje.
Uzeo bi 1/0.5 Gbit/s . Dal jesu brzine pouzdane ili ima padova brzina. Koda sam negdje čitao da mi se brzine ruše u večernjim satima da padaju brzine ispod onih dozvoljenih 70% . Isto išlo bi preko HT optike . Kada mi nedaju telemach preko HT optike
1gb više a1 nenudi samo 300 ili 2gb makar ti preko ht nemogu isporučiti za sada 2gb,ali plačaš 2gb trenutno pitao prije par dana trio usluga 42eura i par centi 50% popusta prvu godinu,druga po punoj cijeni,telemach je povoljniji dobio sam ponudu full paket 200 programa ,
1gb/500 prvih 12 mjeseci 1euro,drugih 12 mjeseci 34,40 EUR/mj tako da je jasno gdje ću biti na kraju 10 mjeseca kad istekne ugovor.

telemach ponuda:
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 16.03.2024. u 00:43.
skalar je offline   Reply With Quote