View Single Post
Staro 01.03.2024., 13:37   #2740
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 202
Citiraj:
Autor kresketezere Pregled postova
Koliko precizno moram usmjeriti antene prema baznoj, trebaju li neki posebni uredaji ili odokativno?
Ne mogu nista sa HA-35 firmware je od HT-a. Znam da je al može neki high mid low preporuke, ne bi mozda isao preko 300e, odnosno nesto optimalno za opisanu situaciju.

Ugl imam u planu uzeti jos jedan router za lokaciju 30m od ove koja je na visini tavana trenutne lokacije ali na njoj cu imati opticku vidljivost prema sve tri bazne pa gledam najprije ovu tezu situaciju rijesiti. Mozda jeftiniji za ovu trenutnu situaciju a skuplji za bolju ili obratno. Benefit je garantiran jer preko bakra imam 25 ali opet bi zelio izvuci sto vise.
Od oka što ravnije prema baznoj (pucaj ravno u baznu ).
Svejedno postoji mogućnost da će ti uloviti susjedni toranj jer te antene vide 10-tak stupnjeva lijevo-desno pa će ti se možda (budući) router šaltati među tornjevima (ulovit onaj desno što može raditi probleme s brzinom i signalom, tada ćeš morati razmišljati o routeru sa cell lockom da ga zaključaš na određeni toranj ili malo zakrenuti antene u stranu).

Vidi s ovim forumašem @LostX (post-dva prije ovog) kakav ima novi Huawei, ako je isto B818 i prihvatljiva cijena, možeš s tim routerom za početak (dogovarajte se u porukama da ne spamate temu).

To su stvari za koje trebaš puno strpljenja i dulje vrijeme igrati se sa bandovima, antenama i gađanjem koji toranj ti daje najbolje rezultate
Tirkiz je offline   Reply With Quote