View Single Post
Staro 26.02.2024., 18:49   #86
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 270
Edit (isprike kolega, bio sam u žurbi i kompletno preskočio tvoj post)

Citiraj:
Autor Splitska Posla Pregled postova
Stare lampe izgledaju najbolje kad je u njima žarulja sa žarnom niti zbog toga što su dizajneri imali na umu koja će žarulja u njima svijetliti. Ušteda na mjesečnom računu kupovinom LED žarulja je čisti marketing. Sjećam se i ja tog hajpa i kako je netragom iščeznuo. A s njim i cijene LED žarulja. Ostavimo potomstvu u nasljeđe lekciju da ne nasjedaju na hajpove.

Struja nije toliko skupa kad imaš sitne potrošače. Ako netko oće značajnije uštediti na računu za struju, svejedno je koje žarulje koristi. Neka prilagodi potrošnju tamo gdje radi veći potrošač.

Umanjen radni vijek LED žarulje treba sagledati u svijetlu potrošačkog doba u kojem živimo u kojem je naglasak na učestaloj kupovini a ne kvaliteti robe ili njenoj dugotrajnosti.
Sa svime se u potpunosti slažem, i sve stoji. Želio bih samo ukazati (i podsjetiti) one koji čitaju na reklame (kao i razna "istraživanja") gdje kupovina jedne LED žarulje opravdava trošak već kroz prvih nekoliko mjeseci rada. Čista glupost, a i opće je poznata činjenica da LED žarulja koja se često pali i gasi troši zapravo više energije od one "klasične", razlika se dobiva jedino i isključivo kontinuiranim radom bez gašenja.

Ali evo, da ne bi ispao potpuni Grinch (ili idiot), slažem se barem djelomično sa onime što je kolega 1v@n napisao. Ako već želite LED žarulje, onda svakako uzmite one skuplje. Jeftine pregaraju za dobar dan, a i sklone su titranju pa znaju izazvati i glavobolju i/ili zamor očiju.


Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Jel se sjećaš koji su to dućani?
Zadnji u kojem sam bio je R.K. Elektro, na Vukovarskoj.

Nisam siguran koji broj točno, ali ako gledamo u smjeru Žitnjaka, oni su odmah nakon Konzuma, jedna od onih malih prodavaonica u bijeloj zgradi preko puta tramvajske stanice.

Alternativno, možeš pogledati u Svijet Svjetiljki


Edit
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Kakve drame, stavi LED žarulju s filamentom ili jednostavno nađi neku iz raspona od 2000-3000K i problem riješen.

Zadnje sam uzeo ovu mrcinu, kad je upališ, dan je.
Kakve žarne niti...

https://www.amazon.de/-/en/JANDEI-Gl...4&sr=8-10&th=1
Bez uvrede kolega, ali mislim da ili ne razumiješ ili uopće nisi pročitao zadnjih nekoliko postova. Imam LEDica na svakom koraku i doslovno da ih bacam van jednu po jednu, kako odlaze.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 26.02.2024. u 19:27.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote