View Single Post
Staro 24.02.2024., 19:15   #1
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,987
Question Kompletan backup WIN10 hard diska i kasnije restore

Pozdrav,

Googlam po netu ali ima milijun rješenja, i to mi stvara problem, jer me zanima koji bi bio najbolji način za sljedeći scenarij:

Imam Win10 koji su instalirani na SSD-u. Taj sustav koristim već više godina i zadovoljan sam kako radi.

Želio bih napraviti kompletan backup cijelog SSD-a (jer su na tom SSD-u samo Win10) u image/iso fajl (to je zapravo clone), kojeg kasnije mogu lako restore-at na taj isti SSD u slučaju da mi se nešto zbrejka s Windowsima.

Već sam prije koristio (i odlično radi) program Macrium Reflect Free, koji ima mogućnost napraviti kompletan backup diska u .img fajl i kasnije isti taj restoreat na SSD, samo me zanima kako bi onda išla procedura u nesretnom slučaju da se desi situacija da više ne mogu dignut Windowse?
(pretpostavimo da ni onaj njihov ugrađeni restore point, repair ili kako to već zovu ne radi, jer budimo iskreni, rijetko kada to i radi)

1. Prvo bih morao napraviti taj image i snimiti taj .img fajl na neki dedicated externi HDD (750GB je)
2. Napraviti bootabilni Windows10 live USB stick
3. U BIOSu privremeno odabrati USB stick kao device za bootanje
4. Bootati s njega
5. Instalirati na njega Macrium Reflect Free
6. Odabrati .img fajl sa externog diska
7. Napraviti restore na SSD (on zgazi cijeli disk sa tim imageom)
8. Ugasiti komp, vratiti boot device na SSD

I to bi trebalo biti to?

Imate možda neku bolju soluciju koja je provjerena, jer ja ovo nisam provjeravao ?
Tj. jesam sa backupom i restoreom Linux mašine i tamo to radi ovako kako sam opisao.
Neo-ST je offline   Reply With Quote