View Single Post
Staro 22.02.2024., 19:52   #515
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,508
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Čisto informativno, ni sa DRS tehnički nisi vlasnik dionica, barem americkih
Citiraj:
Autor MasterX Pregled postova
upravo sa DRS-om postajes vlasnik svojih dionica, time sto se dionice UKLANJAJU iz DTC-a!

pogledaj sto pise - DTC Stock Withdrawals
https://i.redd.it/vec5qt9uwar71.jpg

tvoje ime se upisuje u knjigu (ledger) kod Transfer Agent-a za tu odredjenu firmu cije dionice imas

na taj nacin si maknuo dionice od koruptivne hobotnice: Brokera / DTC / DTCC / Cede&Co.

to je "DRS out" proces kada uklanjas svoje dionice iz DTC-a i prebacujes ih kod Transfer Agent-a
postoji i "DRS in" proces kada vracas dionice od Transfer Agent-a nazad prema brokeru (jer ih zelis prodati na primjer) iako vecina Transfer Agent-a nudi mogucnost prodaje, neki (poput AST Financials) ne nude LIMIT ordere, nego samo market ordere i sl.

DRS out kosta 5$ kod IB, a DRS in kosta 25$ kod IB
preko Revolut-a (DriveWealth broker) mozes napraviti DRS out besplatno (spominju trosak 130$ ali ga ne naplate), DRS in nisam jos probao kod njih


HOW-TO: Remove your GameStop shares from the DTC and Cede & Co
Da dignem temu iz mrtvih. Imate li preporuku gdje kupiti dionice američkih i europskih tvrtki, najsigurnije i jeftinije?
Ne zanima me trading, samo kupnja i držanje duže vremena (3-5 godina, a možda i dulje).

Revolut mi je najjednostavniji, ali da li je siguran u slučaju problema sa njime? Tko je vlasnik dionica ukoliko oni propadnu? itd.

Morat ću malo pogledati što znači ovaj DRS, nisam kupovao dionice skoro 20 godina.
Libertus je offline   Reply With Quote