Tema: Automobili
View Single Post
Staro 09.02.2024., 15:22   #72005
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,870
Ne znam jednog koji se pozalio na one prve modele Accenta, Getza, cak i Matrixa (benzince). One koje nije hrdja pojela, jasno. Kod nas na moru ih je dosta na cestama. Mi smo osobno imali Getza (2004) i jos uvijek imamo Matrixa (2008). Kupljeno novo u salonu, daaavno otplaceno. S tim autima smo putovali ko kraljevi po 700-1000km. Osim sto je plastika tvrda i sjedala kao u autobusu, oba su maltene bili zero maintenance i jeftini boli glava.

Sogorica dan danas ima Getza za kojeg vec 10 (da, deset) godina cekam da joj crkne jer ona ga jednostavno NE odrzava. Auto je grob kad se vozis u njemu i sve lupa i klepece, ali motor se neda (koliko god to mozes reci za 1.1 motor). Taj auto je bio na servisu manje nego moj jebeni pezo. Kad odem na servis, najcesce mi ona posudi auto...

Frendica ima Getza druge generacije, kolega s posla Accenta, sve su to autici koji uredno idu po gradu i selu i kostaju valjda nis.

Tu i tamo vozim i Matrixa i taj auto je plasticno govno na kotacima. Stari je nedavno pao u depru zbog prvog ozbiljnijeg kvara - cijevi hladnjaka koje su popucale. Servisira ga na nacin da ode na STP i plati nekome da mu promjeni ulje i filtere. Mijenjali smo i neke motore brisaca, ali ono nis ekstra, nazoves otpad, kupis i promjenis doma.

S druge strane, ne bih volio biti u tom autu u saobracajci pa mi zato nisu tako napeti.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote