Tema: Dobra klima
View Single Post
Staro 09.02.2024., 11:52   #4453
Markecn
Registered User
 
Datum registracije: May 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Nije mi dragi kada čitam probleme sa ME AY25 ali mi je sada lakše jel sam mislio da je problem u meni.
Kupio sam ju prošle godine na Jesen u HG Spotu po jako dobro cijeni od 980 Eura i to na rate! Kupio sam je u NED preko web-a a u PON je odmah otišla na 1150 eura.
Doma imam već 6 godina ME SF25 i to na cca 8m instalacije. Fenomenalna klima, tiha vanjska i tiha unutarnja jedinica, ne troši puno, način kako one dvije lopatice za usmjeravanje zraka rade ma ono klima čudo.
Sada mi je trebala klima za potkrovlje/ured i naravno opet gledao ME. Sam sebe uvjerio da ako nešto kupujem i računam da ću koristiti 5-10 godina isplati se dati 400 eura više nego npr neki Gree sa kojim isto tako imam dobra iskustva.
Ugradnju mi radio majstor koji je radio i za SF25 i napravljeno sve po PS-u, udaljena od stropa 10cm, vanjska jedinica od zida 12cm, 3m instalacije mala visinska razlika...

Čim sam je upalio vanjska jedinica je osjetno bučnija od SF25. Ko je pisao da je ova klima tiha očigledno ju doma nema.
U unutarnjoj jedinici čujem vanjsku ako se približim uhom, katastrofa! Nije to neka jaka buka ali SF25 star 6 godina se ne čuje i točka.
One dvije lopatice za usmjeravanje zraka izgledaju osjetno jeftinije od onih na SF25 modelu, što vizualno što na dodir.
Klima kada grije, zuji osjetno više nego SF25 a unutra je toplina zraka onako mršava, tj. moram staviti na 30c da krene topli zrak. Na SF25 kada stavim na 26c ne mogu stajati ispod klime koliko je vrući zrak.
Ne želim reći da je klima neispravna (nadam se da nije) ali ne da ne vrijedi 1150 eura nego ne vrijedi niti 700 eura.

ako je to najprodavanija Japanska klima za grijanje moj novac više nikad neće vidjeti.

Na to aplikacija od ME je čisto govno, mislim ima ocjenu 1 zvijezdicu na google play storu i to je puno što ima.
I naravno ovaj AY25 dolazi iz Turske, SF25 nije došao iz Turske.

Milsim da ove probleme možemo primjetiti mi koji imamo i druge ME modele, nekome tko ima prvi puta ME možda neće ovo zamijeniti no moje iskustvo je razočaravjuće. Ne želim reći da je proizvod neispravan no definitivno jako daleko od prethodnika a cijena puno previše otišla gore.

A hajp oko ove klime na web-ovima naših dućana ono na max, ako je netko iskusio onaj osječaj kada nešto platiš kao premium proizvod sa premium cijenom i onda si nezadovoljan...

Samo kao info kuća i potkrovlje je sve u toplinskoj fasadi, nova stolarija, primarno grijanje preko centralnog, klima je ispomoć da se bespotrebno ne pali bojler kada nikog nema u prizemlju... nije da klime ne grije već to radi puno lošije od prethodnika za puno više novca. To je ključno, onaj osječaj kada te dobro iskustvo iz prošlosti + hype motovira da potrošiš više a dobiješ lošije, fuj.
Markecn je offline   Reply With Quote