View Single Post
Staro 04.02.2024., 09:04   #2112
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,486
Da ti pokušam objasniti najjednostavnije, imaš račun1 i na njemu ti traje pretplata do 18.2. kako si napisao. Na njemu imaš tih 30 igara. Izrađuješ račun2 i plaćaš pretplatu, ubacuješ na konzolu. E tu nemaš niti 1 igru tj dobit ćeš ove 3 od veljače. 19.2. ti ističe pretplata na račun1 i sve igre sa njega se zaključavaju, vj i savevoi u oblaku. Saveovi na konzoli, naravno, ostaju. Od tog trena možeš igrati samo i jedino igre sa račun2. Da bi igrao prvih 30 igara MORAŠ nadoplatiti pretplatu za račun1. Isto tako, nema retroaktivnog sakupljanja igara. U prijevodu, na račun1 imaš tih 30 igara i ako nadoplatiš nakon 6mj od isteka, onda gubiš igre koje su se u međuvremenu davale besplatno, tj ne možeš ih claimat na račun1. Kada ti istekne pretplata na račun2, opet ćeš i tu imati 30ak igara koje ćeš moći igrati samo ako nadoplatiš pretplatu za račun2.Jasno sada?
Da su te taktike koje si smislio važeće, svi bi vj imali po par računa na PS.

Dakle, ako ti je stalo do backloga i saveova iz oblaka, iskrcaj tih 30 ili manje € više i prst u uho.

Ja sam si npr nastackao svaki put kada je bio popust i za nas postojeće pretplatnike, prošle godine ga uopće nije bilo, ali imam vremena još 1,5 godinu, pa će valjda uletit nešto, ako ne uleti, platim punu cijenu i zdravo.

Ja PS+ plaćam već 10-11 godina, tako da imam ogroman backlog koji ne želim izgubiti i tako me ''drže u šaci'' (fali mi prva PS+ igra za PS4, sve ostalo imam).
Apropos toga, skoro uopće ne kupujem igre, nešto sitno posuđujem diskove, a 90% igram PS+ essential igre.
Čak sam svoj akaunt davao i frendovima neka igraju kad već plaćam, samo i tu ima caka, možeš podijelit max na još jednu konzolu.
Ne brini, mislili su na sve fore.

EDIT: Kupljene igre su uvijek igrive i nemaju veze sa PS+ pretplatom. Samo saveovi u oblaku, ne i oni na konzoli.
Fun Fact: i igre i saveove možete kopirati na USB za backup. PS4 igre se daju igrati direktno sa USB-a, dok se PS5 igre moraju iskopirati nazad na NVME.
PS4 igre rade jednakom brzinom sa USB 3.0 HDD-a, tj ne gubi se skoro niš u loadingu.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 04.02.2024. u 09:21.
Disco je offline   Reply With Quote