View Single Post
Staro 03.02.2024., 18:09   #44403
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,260
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
klošari nek voze gravel koji je obična specka sa širim gumama samo kaj im to nitko nije rekao.

Gravel i specka se razlikuju po dosta toga, ne samo širim gumama. Ali dobro, kolegi smo samo sugerirali da ako planira uzeti komjuterski bajk za komjut po centru, sa si dobro promisli da li želi dati 3k€ za bajk takve namjene. Jer vjerujem da će ga ostavljati po tom istom centru po kojem ga planira voziti.

Ss/fixie tak nebitno, takav bicikl gledam iskljucivo kao komjuter na rute od 10-20km to mi ne vrijedi vise od 300-500€. Bas iz tog razloga i drugog jer bih ga vjerojatno ostavljao gdje bi stigao. Na kraju dana svakom njegovo.

Kaj se tice samog gravela polozaj sjedenja je nesto uspravniji, okvir i vilica robusnije da ne kazem rigidnije, zbog same namjene i ako ga zelis koristiti za bikepacking, drugaciji kotaci u odnosu na cestovnjaka, a ako zelis usporediti sa ht-om sumske puteve i makadam prolazi kao beba, a najveci plus naspram prosjecnog jeftinog Ht-a je taj sto ce imati 10-11kg u budget verziji, dok su htovi sa solidnom opremom u nekom budget rangu u prosjeku po 15-16kg sa coil vilicom i cesto žnj tourneyem. I sva tri navedena su razlicita, ht ce mozda uvijek biti udobniji zbog suspenzije. Ali osobno vise nikad nebih gravela zamijenio za ht.

Tak da nema potrebe za vrijedanjem bilo koga okretanjem majke preko boga ili nazivanjem nekoga klosarom jer vozi gravel ili stogod.
devaa je offline   Reply With Quote