View Single Post
Staro 26.01.2024., 07:27   #318
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,117
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
visa tarifa je 40.000 kWh, a niza je 21.000 kWh. Siguran sam da taj offset sata traje dosta dugo pa dobar dio potrosnje zavrsi u nizoj tarifi, ako je to uopce problem. Jer kako nona moze napraviti toliko nocne tarife hehe.

meni je omjer skupa: jeftina cca 2:1 sa ispravnim satom (digitalnim nažalost). stari ljudi imaju stare navike , pališ bojlere po noći, pališ mašine po noći, pališ termopeć po noći...

meni doma jedino po danu šta troši struju je klima i malo špaher ali je indukcija pa to brzo odradi. sve ali sve drugo radi po noći. u zimskom razdoblju uspijem čak i omjer izregulirati da bude bliži 1.5:1, šta se onda usere po ljeti s turistima koji drže klimu stalno upaljenu i bojleri koji su isto uvijek upaljeni.

ako imaš mehanički sat, sigurno je odšetao (možeš vidjet ako je to onaj koji ima velik brojčanik sa zelenim i crvenim vidama na sebi). usput vidiš odmah i koliko sati pokazuje. i da li se uopće vrti.

i varijanta 2, nekad davno si imao osigurač ispred sata, i ako si ga iskopčao sat bi stao (i automatski se brojilo prebacilo na skupu). moji su tako štimali sat da im paše na potrošnju, pa je skupa bila negdje iza ponoć do ujutro, u vrijeme dok je skupa bila samo 6 sati na dan
jp_rv je offline   Reply With Quote