View Single Post
Staro 23.01.2024., 19:12   #12331
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 334
Ovo je čak "u redu" za bakar uzmemo li u obzir da su mi kuća i telefonske instalacije iz sedamdesetih ili osamdesetih.

https://www.speedtest.net/result/15791531270

Do 8/2022 imao sam 22/4 i tako je bilo godinama. Krajem 8. mjeseca bilo je neko kratkotrajno nevrijeme, ali dovoljno da mi se poremeti rad routera i brzina interneta. Router se jedva vratio u normalu, a brzina mi je bila 3/1. Prijavio sam kvar, došao je tehničar, otišao u potkrovlje (parica mi ide nadzemno) iako nije njegov zadatak i zamijenio je spojeve. Kaže da je sve oksidiralo i postalo gnjilo. Nedavno sam obnovio ugovor (internet + TV M) na 2 godine i kada mi bude istekao, gotovo sam stoposto siguran da neću više produživati ugovor. Ako bude optika stigla, odlično. Ako ne, 5G router i rokaj.
Nego, zanima me jedna stvar jer sam neupućen.. Kada je tehničar rekao da je zamijenio spojeve, što je mogao sve po vama napraviti?
E da, rekao je da bih mogao dobiti još 1-2 mbita kada bih zamijenio UTP kabel koji ide od moje telefonske utičnice do potkrovlja, ali mislim da zaista nema smisla štemati i rušiti za tako malo..
djzuza je offline   Reply With Quote