View Single Post
Staro 22.01.2024., 14:12   #3323
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 620
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
onda će zvat suca da im napiše nalog za pretres vozila, dobit će ga odmah itd. itd., moš ti šta oš, oni će ti ga pregledat
mislim da se grdno varaš i da oni igraju na kartu suradnje čisto jer da traže nalog za svakog kog zaustave a tko im je odbio suradnju, sudac bi im sr*o da što ga gnjave bezveze

Također, sudci su državni službenici na kvadrat a to znači da garant ne rade iza 16h, a i do tada ne rade sa 100% volje i suradnje sa svakom šušom, bar ne 90% njih + sudci izdaju naloge kada postoji osnovana sumnja, dakle kada je istražni proces već pokrenut i kada se traže dokazi. Random zaustavljanje i gnjavljenje građana koji eto ima nešto u kartonu nije istražni proces jer građanin nije za ništa optužen a ne suradnja s policijom bez optužnog prijedloga također nije osnova za podizanje istražnog postupka, pa murjak može zaboravit nalog za takav neosnovani pretres

Treća stvar je da nalog za pretres od sudca garant ne traži sam policajac koji te je zaustavio već njegov nadređeni ili neki od nadređenih koji je ovlašten za takvu funkciju, dakle tek netko kome ovaj što zaustavlja javlja stanje na terenu, što će ga reći da taj koji traži nalog od sudca će sigurno tražiti od ovog s terena neku osnovanu sumnju jer će se njega pitati zašto traži nalog, a ne ovog kauboja što zaustavlja

Kad se sve to zbroji, dolazi se do zaključka da su šanse da će te maltretirat jer si nevin odbio suradnju - male, te da ako se i odluči na taj korak će to učiniti ne po nalogu već po drugim ovlastima i to onima koje omogućuju samoj policiji da zadrži osumnjičenog a ne onoj da to sudac dopusti. Paralelno na to ide i činjenica da ako te taj kauboj krene maltretirat po policijskim ovlastima će to morati prezentirati šefu i očekivati podršku od šefa, a sumnjam da šefovi imaju strpljenja za bilo kakvog kauboja koji eto nema pametnijeg posla neg dovodit u stanicu random nevinog čovjeka s prekršajem u kartonu koji je eto odbio suradnju na cesti. Na to još ide i žalba koju takav kauboj riskira a koja će mu biti stalna packa u njegovoj policijskoj karijeri kada će on htjeti napredovati (jer da, to su pizdarije kojima se je*u državni službenici međusobno kako bi si opravdali zašto će Pero Perić od Jureta što zna kuma od AP biti promoviran umjesto Šime Šimića, inače odličnog samo s nekom žalbom u dosjeu rada)

I zaključno, opet kažem, da sam imao vremena bih ga odbio i pustio nek ispadne majmun i onda još pisao žalbu čisto nek se osjeća ko majmun da se mora opravdavat jer je bio majmun jer ne živimo u policijskoj državi da se policiju treba slušat samo zato jer su, eto, na poziciji moći, pogotovo ne ako sam otplatio svoj dug društvu
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Zadnje izmijenjeno od: telefunken. 22.01.2024. u 14:25.
telefunken je offline   Reply With Quote