View Single Post
Staro 21.01.2024., 12:46   #13056
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,697
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Zanimljivo sa S24/S24+ dobro drže u benchmark testovima bliže do S24U. U grafičkim testovima Exynos šiša S24U.

https://youtu.be/TAB8w4Qv8VQ
Sudeći po tim testovima ja bi rekao da je sve u očekivanim granicama. Jedino di Exy ima nešto bolje rezultate je u ray-tracingu, ostalo sve na strani 8gen3.

Generalno mislim da se 8gen3 neće pokazati puno efikasnijim. Ako i bude razlike u odnosu na 8gen2 bit će minimalna jer je sam čip po sebi jači i stoga gladniji u loadu. Hence veći cooling chamberi u svim modelima. Jedino što ide u prilog novim modelima su nešto učinkovitiji ekrani i baterije malo većeg kapaciteta bar u slučaju S24/S24+... Izgleda da je Exy bliži Snapdragonu nego ikad (gdje sam to već čuo prije ). Kako god bilo, čekam testove Golden Reviewera.

Što se tiče kamera kod S24U, ne vidim nikakvog napretka osim softverskog tvikanja i AI "magije", ništa što ne može i S23U postići s updateom. Novi periscope senzor s 5x optičkim zoomom će vjerojatno biti bolji za portrete (kome je 2x ili 3x malo ) no za long range zoom sumnjam da će biti ista bolji po dnevnim uvjetima. U noćnim uvjetima bi mogao biti bolji čisto zbog većeg senzora i softvera... Sviđa mi se što su dodali 4k @120fps snimanje, nadam se da će i S23 to dobiti s OneUI 6.1 updateom, al ne očekujem ništa poznavajući Samsungovu politiku ekskluzivnih fičura...

Sve u svemu, za ljude koji imaju S23 seriju, tako jasno da je ovo inkrementalni update koji ni pod razno nije isplatio niti potreban. Čak ni za one koji imaju S22, osim po pitanju battery life-a gdje se i S23 pokazao dosta bolji...

Čeka se "revolucionarni" S25
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote