View Single Post
Staro 17.01.2024., 12:02   #539
neverin
Premium
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 215
Jednom je elektrana stala nakon jake noćne grmljavine. Majstora sam čekao par dana, a kada je došao samo je promijenio osigurač, mislim u kutiji prema panelima. Rekao je da se to jako rijetko dogodi, vjerojatno zbog prejakog bljeska neposredno iznad kuće. Mogao mi je bar ostaviti rezervni osigurač ako se to ipak ponovi, ali ništa nije naplatio.
Drugi put je elektrana stala po danu iz čista mira, i javljala mi je poruku da je u prekidu kabel prema mreži. Komunicirao sam s majstorom telefonski, slao mu sliku te druge kutije prema mreži, provjeravao na njegov nagovor sve kućne osigurače. Iako sam znao da se spojio direktno na moju kućnu mrežu poslije te kutije i da problem mora biti u toj njegovoj kutiji. Koju ja bolje da ne diram. Kako majstor nije dolazio pogledao je tu kutiju poznanik električar, zaključio da je crko jedan osigurač i rekao mi kakav točno da kupim. Pa sam kupio i sam zamijenio. 17 EUR nekakav dvopolni automatski - toliko me za sad košta održavanje.
Nisam ugovarao nikakvo održavanje, djelovali su mi kao ozbiljna firma. Pitao sam za garanciju za inverter ali rekli su mi da su tu oni ako bude što trebalo, i da uglavnom ne treba. Vjerujem da bi Huawei inverter imao ozbiljnu garanciju da sam ga sam kupio ali srećom do sad radi bez greške.
neverin je offline   Reply With Quote