Tema: Automobili
View Single Post
Staro 12.01.2024., 14:40   #71470
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,105
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Deder baci link. Jerbo informacije koje sam čitao kažu upravo suprotno. Imam predosjećaj da je pojačan interes u odnosu na prethodne generacije, baš zato jer su najavili da su to zadnji mjenjači iz paleozoika.
Sreca da sam u portable FF-u gledao na prenosniku, inace mi je 'njegova-storija' uvijek onemogucena. Cak nize vele da prenose s naseg portala. Odvukao me naslov na nekom portalu sa strane:

Citiraj:
BMW je takođe potvrdio da je veliki interes za M3 i M4 modele s ručnim menjačima…

BMW je jedan od retkih proizvođača automobila koji još uvek nudi ručne menjače u svojim modelima visokih performansi. U 2023. pokazali su se popularnima u SAD-u.

“Potražnja za ručnim menjačima u našim M proizvodima visokih performansi ostala je vrlo visoka u 2023., čineći oko 20 posto prodaje M3 i M4 (kombinovano) i više od polovine prodaje M2“, reči su portparola marke.

Treba napomenuti da se samo osnovni modeli M3 i M4 nude s ručnim menjačem. Competition, Competition xDrive i posebna izdanja poput M3 CS i M4 CSL rade samo s automatskim pogonom, dok su osnovni modeli samo s ručnim pogonom. Trenutno se M2 nudi s izborom 6-stepenim ručnim ili 8-stepenim automatskim menjačem. U svakom slučaju, ovo su vrlo dobre brojke, koje odražavaju trend među entuzijastima koji prihvataju ručni menjač u najavi potpune elektrifikacije automobilskih brendova. - Izvor


Strategijski zacrtano, nisam polagao velike nade.

Recimo, neki dan sam saznao u razgovoru, drugima je vjerojatno stara vijesti, da su Audi TT ukinuli.

Cak da idu i na EV-zaciju svega i svacega, zasto takvu karoseriju trajno umoroviti. Ali na dvojim da ce smognuti snage za Q9 , ili dodatni konfekcijski broj jos veceg suv kamiona.



..
Visage je offline   Reply With Quote