View Single Post
Staro 08.01.2024., 15:00   #4783
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
LG je VA, Dell IPS, osobno bih išao na Della.
VA ima bolji kontrast tj tamniju crnu, ali kod VA postoji problem sa muljanjem crne. Jednostavno, imat ćeš ghosting u tamnijim scenama.
Isto tako kad gledaš pod kutom, VA gubi boju, dok je IPS postojan tj ima bolji kut vidljivosti, na tebi je smeta li ti to ili ne.
Va nema IPS glow i većinom nema backlight bleed.
Nađi na YT, VA black smearing i vidi smeta li ti, pa odluči.
Opet, LG je veći, pa će ti biti bolje igrati PS5 na njemu, a i bit će bolja crna.

Ja npr TV ne mogu vidjet IPS jer je velik ekran i siva crna mi je no-go pa koristim VA, dok monitor preferiram IPS zbog boja, kuta vidljivosti...
Zadnja 3 monitora, i trenutni su mi VA, tak da sam ajmoreć cijepljen na nedostatke VA
Dell mi se čini kao cjelokupno bolji proizvod, bez obzira na ne baš malih 5" manje.
Zato i jesam u dilemi, ić na (opet) VA, ali veći, pa laganini couch play, ili se pomirit s 27", pa uzet IPS della i promjenit svjetonazore malo, barem s monitorom, jer mi je i tv VA

Citiraj:
Autor bambi56x Pregled postova
Prema rtings, Dell podržava i VRR za PS5, LG ne.
Da, vidio sam, ali 120Hz na 1440p radi na lg-u na ps5. Čitao sam oba ta reviewa, i kako rekoh gore, dilema mi je jebenica, ostat u VA svijetu i dobit 32" za iste pare, ili ić na 27" ips-a i dobit kompletno bolji proizvod...
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote