View Single Post
Staro 05.01.2024., 17:14   #9
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,591
pa to što si napisao ti samo po sebi govori da bridge sa strane SZK A1 ako je uopće napravljen,meni su prekjučer rekli na pitanje kako priključiti svojeg fritzboxa ,da je bridge na Innbox U92 nemoguć odnosno da router nepodržava(mada sumljam u to),
voip podatke nedaju unatoć zakonu o slobodi routera -znaći nemožeš kupiti svoj voip roter i spojiti sve tri usluge bez kemijanja,internet i televizija direktno preko onta se mogla i prije dobiti na svojem privatnom routeru,očito je zakon donesen bez konzekvenci(kazni) ,
ako se operater ne pridržava.
ja mislim da u ovom slučaju trebaš pisat pritužbu i sa odgovorom na pritužbu se obratiti HACOMU,i vidjeti što će ti oni reći.

@Karlo666
"Moja teorija je da Netgear SVE LAN portove opskrbi sa VLAN IDom od Interneta pa zbog tog razloga nema Interneta."

moja teorija je da Innbox U92 (za razliku od speedporta) nije ustanju mjenjati vlan id preko jednog porta,u praksi ako staviš vlan id interneta i televizije na netgear ,Innbox U92 se s blesira i neradi nijedno ni drugo
znaći rešenje bi trebalo biti na netgear staviti samo internet ,a tv i tel i dalje preko Innbox U92,što kad malo razmisliš i nije loše rešenje jer se portovi na netgearu oslobađaju za dodatne uređaje.

ono što je na t-comu preko fritzboxa išlo ,bez ikakvog problema ,speedport djelomično,sad na A1 preko Innbox U92 nejde nikako spojiti 2 televizora i internet u drugoj sobi sa jednom žicom ili ti ga jedni portom sa glavnog routera.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 05.01.2024. u 17:47.
skalar je offline   Reply With Quote