View Single Post
Staro 05.01.2024., 15:08   #8
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,421
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
ja kad sam stavljo svoj router (tp-link) problem je bio u SZK,tjedan dana sam zivkao dok nisam dobio ispravne podatke,zato i velim da treba još jednom zvati,tp-link
a osobito asusovi roteri su daleko jednostavniji i pregledniji od netgeara + problemi oko firmwarea zato sam svojevremeno odustao od r7000.
ako oni SZK ispravno nekonfiguriju bridge mod malo toga možeš sam napraviti,zatim treba za svaki slučaj još jedno pitat user i pass za spajanje.
nemam baš povjerenja u SZK.
3 puta je zvan SZK i uvijek su jedne te iste PPPoE podatke dali.
Netgear mu uredno radi ako se ušteka u Bridgeani A1 Innbox U92 ali ne direkt na ONTu.

Inače kada se unesu podaci koje sam mu sam postavio na Netgearu u(Direkt LAN iz ONTa) WebGUIu prikaže da je Internet aktivan ali prikazuje da ima IP iz local rangea npr. 192.168.0.89 a Interneta nema.
Netgear neda da se potpuno pobriše VLAN postavke za Internet a također neda da odrediš koji LANovi imaju taggane VLAN IDove u konekciji za Internet.
Nemožeš ga prevarit pa napraviti novu konekciju a staru pobrisat već forsira da moraš defaultni koristit za Internet.
Također neda da dupliraš ime i VLAN ID.
U Logu nema zapisa da pokušava ostvariti PPPoE konekciju(iako smo setupali PPPoE u WebGUIu) već hvata IP preko DHCPa pa se ti misli.

Svašta smo jučer pokušali od mijenjanja LAN porta do modea rada Netgeara i NIŠTA nije pomoglo.

Moja teorija je da Netgear SVE LAN portove opskrbi sa VLAN IDom od Interneta pa zbog tog razloga nema Interneta.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,3,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 05.01.2024. u 15:17.
Karlo666 je offline   Reply With Quote