View Single Post
Staro 04.01.2024., 19:44   #1
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,265
OpenWRT na TP-link Archer C2 kao AP

Imam taj nesritni Archer C2, koji mi rusi mrezu kad ga stavim sa njegovim frimerom, pa sam mu stavio OpenWRT

Značli meni treba najednostavniji usecase - Lan Kabelom je spojen na mikrotika, koji je ustenak u TP link WAN port.

I LAN radi cak, a wifi nece da ga okrenes naopako, jednostavno nema interneta, osnovno dodat br-lan na wifi sam napravio.

Tu dolazimo do drugog problema, mogu ga konfigurirati samo ako sam direktno spojen na njega. To je problem posto je on u garaži a tamo je ladno!

WAN sam stavio ko DHCP Client, a LANu sam dao ip 192.168.1.8 dok mu je DHCP dao 192.168.1.244.

FING nađe router nekom magijom, ali ni ping, niti find open ports, ga ne pronalazi. Citao sam da je to nesto do firewalova, i tu sam doda rule allow all from all, secure znam, ali opet se neda.

Mislio sam da je OpenWRT jednostavniji od Mikrotika al mikrotik je mama i tata za ovo haha!




E sad meni triba najjednostavniji najobicniji AP od tog rouera, shareaj mrezu iz Wan Porta na WiFi I LAN i daj da se mogu spojit na tebe(i uređajje na koje si spojen) u istoj mrezi.
OuttaControl je offline   Reply With Quote