View Single Post
Staro 19.12.2023., 14:25   #9375
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,021
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Evo samo da javim posto sam ostao duzan javit rasplet mojeg slucaja oko Lenovo Yoge.
Znaci danas je laptop vracen sa servisa uz servisni protokol gdje jasno pise da je zamjenjena maticna ploca cak i lijepo su stavili i part number ploce koja je instalirana.
Ukupno vrijeme popravka, odnosno vrijeme provedeno u servisu LENOVO je 9 dana. ostalih tjedan dana je otislo na shipping do servisa i nazad.

No, kada se ulogiram na LENOVO warranty portal preko svojeg serijskog broja laptopa, tamo stvarno za svu pohvalu gomila korisnih informacija. Obje moje reklamacije sa protokolima,cak i katalog svih djelova koje se mogu naruciti direkt od lenova (upravo tamo sam i provjerio part number iz servisa maticne ploce i to odgovara sve - kosta 1937 USD).
Zanimljivo da Lenovo tamo nije produljio moje jamstvo ni dan. Dapace postoji razlika od 3 mjeseca manje u odnosu na ono sto web shop ALZA mi daje jer sam laptop kupio u Alzi 29.3.2023 a Lenovo jamstvo je pocelo teci 12.12.2022.

Dakle nisam dobio produljenje jamstva od LENOVA ni dana iako je laptop bio kod njih dva puta.
Isto tako kao sto ste govorili ovo je maticna ploca sa integriranim ramom i grafickom i procesorom znaci prakticno cjeli osnova laptopa je zamjenjena i jamstvo nije obnovljeno. Meni i dalje pise na LENOVU 12.12.2024 kraj jamstva iako je laptop kupljen 29.3.2023 te bi minimalno moralo vrijediti do 28.3.2025

Sve u svemu ocajno iskustvo sa Lenovom iako se radilo o top modelu Yoge Slim 7 ProX 14ARH7 sa premium care jamstvom...


Dramiš lagano bez razloga

Ta diskrepancija između online provjere i onog na računu je normalna, i prisutna i kod drugih vendora. Jednostavno, Lenovo il drugi vendor okinu jamstvo kada komponenta ode od njih. Sigurno im nitko ne javlja kada je nešto prodano, pa oni to tweekaju.
Ono što je za tebe bitno, je što ti piše na računu i jamstvenom listu, i eventualno na servisnim primkama/rješenjima.
I ovo apsolutno nema veze jer si ti kupio Yogu slim pro super duper za xyz eurića, ili nekog jadnog lenovo plastikanera.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote