View Single Post
Staro 14.12.2023., 12:37   #2227
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,610
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Slažem se. Užasna firma. No, trenutno jedini nude optiku kod mene, a i izborio sam se za ok cijenu do kraja ugovora.
Jedini razlog biti na a1 je tih 6 mjeseci besplatno ostale cijene su manje više iste ili ti ga možeš dogovoriti s drugima da budu poprilično iste,čak uz HBO moguće je čak i nešto niže
velim samo 6mjeseci besplatno treba uračunati jer to nije mala lova.


Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Bok ekipa,
imam A1 optiku (preko HT optike).
Huaweijev ONT + A1 Innbox U92 Router.
E taj ruter me baš ono pošteno j*be, pa bi ga zaminija.
Da li mogu potpuno maknuti taj router i svoj spojiti direktno na ONT ili moram složiti bridge mode?

Zva sam par puta službu za korisnike, ali nikako doći na red, pa da tu pitam.
nazovi službu za korisnike traži da ti daju podatke za spajanje na internet (user i pass) u roreru kojeg kupiš složiš ili postaviš vlan id:

internet: 1203
televizija: 3986

sa vlan id-ovima SZK dali namjerno ili neznaju neznam ali bar meni je trebalo par dana dok mi ispravne nisu dali user i pass ti moraju dati.

ovako ti konfiguracija vlan id izgleda kod mene na tp-linku ax5400,
na drugim ruterima slično izgleda uz drugu grafiku



na asusovim routerima ti ovako otprilike izgleda:



konfiguracija je prva tri porta za internet,4port za televiziju

pozitiva naspram a1 routera je nepuca veza,wifi mreža uz odgovarajuču karticu u kompu je jednaka brzini preko žice ,uz postavljanje googleovog dns
gotovo trenutno otvaranje stranica.
negativno je nemogučnost telefona odnosno voipa.

bridge mod bar do danas tvrde da nepostoji,mada mi nije poznat nijedan router na kojem se to nemože napraviti,a i da može savjet je izbjegavati
ako ti baš nije potreban telefon,jer bridge uvjek negativno utječe na vezu ne jako ali osjetno.

televizija radi besprijekorno bolje čak nego preko A1 Innbox U92,
od kad ga imam,tplink zaboravio sam da SZK postoji nisam nijedno ih nazvao zbog tehničkih stvari ili problema u vezi. tplink me je prije nekih 7 mjeseci koštao 890kn
uz napomenu to sve radi dok postoji ONT - ako će tcom kad uvede 2Gbt počet uklanjat ontove onda je druga prića ali mislim dok ugovor traje smo sigurni.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 14.12.2023. u 13:17.
skalar je offline   Reply With Quote