View Single Post
Staro 05.12.2023., 14:15   #8850
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 263
Ljudi, imam jedno pitanje.

Naime, zadnjih mjesec-dva kontinuirano koristim retro konfu, jednu od Adisona ... ima dana kad ga koristim više nego dnevnu konfu i sve je radilo kako treba.

Međutim, prije nekoliko dana je iz čistog mira komp zapeo kod bootanja Win ME, i resetirao se u safe-mode ... kaže da je driver za grafiku (nVidia GF3) neispravan ili korumpiran. Skinuo sam stari driver, stavio isti sa friškom instalacijom i podignuo Win ME, sve je radilo ali samo do sljedećeg dana. Sutradan ista priča, opet je driver korumpiran, a Windowsi bacaju u 16 color mode i podižu samo ako ugasim grafiku.

Jučer sam ponovno obavio cijeli proces, ugasio komp i zatim ga odmah ponovo upalio, podignuo se od prve. Međutim danas kad sam ga opet upalio, OPET ista priča. Pa mi jedino pada na pamet da nije nešto OK sa hardverom, jer kad je jučer radio bio je topao, na radnoj temperaturi. Dok je danas hladan, a koliko sam primjetio greške se uglavnom manifestiraju samo dok je komp hladan, nakon prvog paljenja.

Sve testove koje sam mogao i znao sam odradio pomoću Hiren's CDa, uključujući i VRAM memory test, RAM test, HDD surface test, ali i 3D Mark 2000 bench test, sve je prošlo bez problema. Nisam ga još otvorio jer nije bilo nikakvog razloga, a i ne znam gdje bih uopće počeo - BIOS pokazuje da su sve voltaže na mjestu, a temperature unutar zadanih granica. Sve je (barem na izgled) kako treba biti

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 05.12.2023. u 14:22.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote