Tema: Automobili
View Single Post
Staro 14.11.2023., 18:02   #70490
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,822
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Skidam turbine sa bošpumpa i PD 1.9ki bez gledanja i načistio sam ih se oho-ho, ali jednom kad krene zapinjati, to je uglavnom to od potpune funkcionalnosti tih turbina. VNT mehanizam na tim starim turbinama nije napravljen da trpi velike temperature, šarafi se direkt u ispušno kućište i vrlo često sami nozzle ring bude uvijen do neke mjere i koliko god ti čistim napravio cijeli VNT mehanizam, i dalje zapinje. Da ne pričamo o luftu na polugici samog VNT-a i percima, trulim i poroznim vakuum dozama itd. VNT perca se doslovno zavare kod ekipe koja se hvali kako im auto niš ne troši, ali redovito iznad 120kmh pali safe mode...

Držao sam se priče da bi radije stavio polovnu ispravnu turbinu nego repariranu, ali s polovnima su non stop problemi....
Stari je bio već spreman odriješiti kesu, ali rekosmo probat još jednom.
Usput smo zamijenili protočnik/senzor usisa i senzor na EGR grani. Pošto se u turbake niš ne kužim, zadržavam pravo pogrešnog imenovanja stvari, korekcija dobrodošla

Došao je auto u godine kad su se sitnice skupile, a sa 300kkm na oriđiđi turbini, mislim da je zaslužila mirovinu - tj. kad opet počne otkazivati.

Kombi instrument je isto u polu-banani. Cajgeri temperature vode i koliko je goriva u tanku imaju svoj mozak. Display je onak, može proći.
Trebalo bi na renovaciju - znaš možda kome u ZG to dati, a da složi to u 2-3 dana?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote