Tema: Automobili
View Single Post
Staro 13.11.2023., 17:20   #70473
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Za tebe je cjelogodišnja. Ako nemaš u planu izlete po planinama Austrije ili Slovenije, a radiš 15k km godišnje...uzmi CrossClimate 2 , eto, moj prijedlog.
Svatko će ti ovdje davati svoja osobna mišljenja oko guma. Puno toga ovisi - gdje živiš, da li grad ili selo, način vožnje pojedinca...
meni je kod gume jedina briga iznenadno kočenje na mokrom i hladnom, i moožda neki aquaplaning, to su jedine situacije koje me mogu zeznuti, jer nemam abs ni ostalu elektroniku
a vozim se kroz naselje/obilaznica/grad podjednako

u mojoj dimenziji
352 € me košta set crossclimate + (ne znam je li to 1ica ili 2jka)

236 € me košta cjelogodišnji set hankook 4s2 / h750 koji navodno ima bolje kočenje po
isto toliko i vredestein 5 ( ne znam je li to isti ko ovaj pro koji je na testu najbolji)

230 me košta zimski hankook set koji je isto dobar po mokrom od ovij jeftnijih

220 me košta dobar ljetni set falkena koji bi morao po toplome biti bolji od cjelogodišnje i svega

znači 470 ukupno 2 seta ljeto i zima/cjelogodišnja
vs 350 za samo 1 set crossclimate

a imam 2 seta felgi tako da mogu prešarafiti samo

što možda i ima smisla, 120 eura više, a imam poštenu gumu onda i ljeti i zimi
samo treba svake sezone se natjerat šarafat kotače

A što se tiče cjelgodoišnjih oba navedena jeftilena ovih cjelogodišnjih imaju bolje kočenje po mokrom barem po testu od CC
a sad opet tu ima ljudi koji imaju drugačiji dojam
možda su jedino bolje po hladnom mokrom kočenju ali ne po toplom mokrom, što mi je isto upitna situacija,
pa ako bi mi cjelogodišnja bila lošija po ljetnom mokrom, od ljetne,
a isto tako ako nije puno bolj po hladnom mokrom od zimske po zimi,
onda bi radije išao na 2 seta guma, zima+ljeto ili čak možda cjelogodišnja + ljeto

tako da sam i dalje jako neodlučan
jer jedno su testovi,
drugo je vlastiti dojam i realnost i kakva je ta cjelogodišnje guma nakon 2 sezone ljetne
..
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote