Tema: Automobili
View Single Post
Staro 12.11.2023., 22:35   #70449
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,054
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Jesam i sve ja to razumijem ali ovo nece pomoci nikome osim da cemo i mi stajati u koloni.
A jbg, tri su prilaza koja treba stlačiti u dvije trake, netko mora (više) pušiti. Moj argument je sa sigurnosnog aspekta i aspekta tranzita, odnosno da smjer iz Samobora ima najpitomiji prilaz mostu (prvo se račva na način da i prema Brodu i prema Zg/Krapini idu po dvije trake, a onda još ima 2-3 kilometra takve dvotračne vožnje i tu stane puno auta, odnosno puno je teže zaribati generalno promet, npr. tranzit kamiona). Druga dva prilaza imaju par stotina metara prostora i to se puno brže popuni. Ovaj iz smjera Lučkog je pogotovo nezgodan kad "Austrijanci" piče u povećanom obujmu (jedna traka za odvajanje koja onda puni dvije trake prema Mariboru i odvajanje za Jankomir).

Meni je fascinantno koliko ljudi ne razmišljaju dok voze. Ono, kružni tok ima dvije trake i svi prilazi mu imaju dvije trake i svejedno ekipa vozi kako im se sprdne. Nadam se da će mlađi bolje voziti jer valjda to ipak imaju bolje riješeno u autoškoli. Btw., po pitanju rotora, Pula

Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Ja sam se preporodio od kada sam se vratio u centar.
2min do vrtića/škole, 15min do posla. Auto samo vikendom kada idem negdje u šumu neku.
Sve ovisi gdje čovjek živi u odnosu na radno mjesto i točke interesa. Meni je posao 500 metara zračne linije, vrtić 700 metara. Dva ogromna trgovačka centra su mi na 100 metara, relativno mi malo treba do bolnice (Vinogradska ili Sv. Duh), kao i izaći iz grada (na Jankomir, jelte). Meni idealno, nekom drugom pakao, daleko od žiže i slično.

Želim reći, nek svatko traži sreću po vlastitom nahođenju i sve ostale priče (moj kvart je bolji od tvoga, ti živiš na selu pa si seljak, tko vrijedi, leti i sl.) su suvišne.
generic je offline   Reply With Quote