View Single Post
Staro 12.11.2023., 11:13   #3806
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Kako kolega gore kaže, mislim da je u slučaju gaminga VRM zagrijavanje na svim pločama nebitno. Da se radi o nekom većem opterećenju kao obrada videa/glazbe ili neka druga vrsta rada gdje cpu većinu vremena radi na 100% onda bi nastali problemi sa VRM-om, odnosno temperaturom, te na duže staze i problemi sa pločom.
Ljudi na a520 ploče kače 8 core procesore, hlade ih solidnim hladnjacima i nemaju problema, govorim isključivo o gaming scenariju i normalnom korištenju računala.
Naravno da ćeš ako slažeš radnu stanicu, uložiti i u kvalitetniju ploču a pogotovo u ostatak računala ako ti to kvalitetno i stabilno odrađuje posao.
Mislim da u gaming scenarijima nema baš neke prevelike brige što se tiče temperatura.
Ja sam na staroj B450 DS3H gigabajtici vozio r5 3600 bez problema, u sintetik testovima temperatura VRM-a nije prelazila 70 celzijevih, dok su na recenzijama govorili kako je ta ploča očajna i da temperatura skače na 100 stupnjeva.
Skače, ako koristiš 5900x i ako je iskorištenje CPU-a na 100%, onda se popne na toliko.
Trebao bi u neko skorije vrijeme uzeti 5800x3d i staviti ga na trenutnu ploču pod moj komp, pa ću vam znati reći kakva je situacija.
Bub0 je offline   Reply With Quote