Tema: GTA VI
View Single Post
Staro 10.11.2023., 09:56   #37
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,123
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Dobrodošli u kapitalizam

Dok su tu bili GTA, GTA2, GTA3 i Vice City, a gaming na PC-u cvjetao, onda su se igre prvo radile za PC, pa onda eventualno i za konzolu.

Sad je obratna situacija. Izbaci za konzole, pa kad zgrneš dovoljno love da financiraš port za PC, onda će biti za PC.
Gameri sad već trećeg reda. Prije će izaći za Switch nego za PC
Pređite u Microsoft/Sony sektu ili čekajte, nema druge.

Ja sam popustio. Nemam dovoljno para i živaca za financirati gaming PC.
Sve što si napisao stoji, no, konzolaška igra je puno jednostavnija za izbaciti jer je fokus uvijek na istu infrastrukturu/hardver.

Za PC je puno teže napraviti kvalitetnu, optimiziranu igru nego za konzolu.

Tako da, prvo konzole, lova kapa a ti u pozadini optimiziraš igru i testiraš do kad ne izbaciš za PC donekle kvalitetan proizvod.

Znači imaju 2 opcije:
1. Izbaciti igru za konzole prije, zgrnuti milijune/milijarde i u pozadini raditi na pc igri.
2. Izbaciti obje u isto vrijeme, xy mjeseci/godina nakon opcije 1.

Tak da, jebiga, kapitalizam prevagne na 1. izbor.

Nije više 2008., druga su vremena došla.

Citiraj:
Autor p3r02d3r0 Pregled postova
Moguće, ali nema šanse da će to bit fizički. Ono kaj njušim za igru jest da bi mogla bit neka live service, server-based glupost čak i u singleplayeru.
Gotovo nemoguće, osim ako će igra izaći tek za PS6 ili 7.

U ovom setupu trenutno, ni jedan PS5 to ne može hendlati osim s custom SSD-om koji sam Sony baš ne zagovara, čak su i protiv nečega što nije izašlo iz njihove radnje.

Ako će biti te veličine, onda odmah imaš provjerenu informaciju da neće izaći na konzole ove generacije.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 10.11.2023. u 10:01.
Mommistake je offline   Reply With Quote