View Single Post
Staro 25.10.2023., 15:03   #637
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,987
Znači sada se vrti preko ftp-a backup svih mobača a usb disk koji je spojen na moj PC, i to radi prvoklasno poštelaš i više ne misliš. To je za sad, jer nemam resursa za više. Zato u idućoj etapi uzimam NAS ili Box, iskreno rađe bi box jer dobijem kratkoročno daleko veći broj opcija vezano za TV koji mi fale već 10 godina, a nakon toga bi išao NAS, te posilje toga offline backup.

@Ziiky

sa android custom firmware-ovima sam se bavio još davne negdje 2012. godine, pa sam pretpostavio da je ista stvar s boxovima, stalno nešto upgredjat jer treba nešto fixat a ne da mi se to, pogotovo kad moram nešto ištekat deset puta u komp u istom danu da popeglam pravu verziju pa da to proradi. Ok može biti da nije takva situacija s boxovima jer nisam do sad koristio ali eto old memories.

@jp_rv

moraš razumjeti da sam još 2005. godine administrirao mrežne sustave i bavio s FTP-serverima i teško starog psa naučit novim trikovima. Zato i takva rješenja. Funkcionira tak pa ne mijenjam. Znam također da je kompletno rješenje složit user permissions ali fakat nemam uz klince za to vremena pa tražim neka brža rješenja.

Niš ok, koji box uzet onda, cca 100€ provjereno rješenje, synology će još malo pričekat. Znači bilo bi mi bitno da ima 1 gbps port, pa barem jedan USB3, da ne trza i da je user friendly
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote