Tema: Automobili
View Single Post
Staro 29.09.2023., 00:53   #69644
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,107
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Recimo, ljudsko tijelo se sastoji 60% od vode... No u toj vodi ima otopljene soli (NaCl) i elektrolita u velikim kolicinama... I reci da istosmjerno snazno magnetsko polje kakva su prisutna u EV automobilima ne djeluje na covjeka je pomalo blesavo jer sigurno djeluje, pitanje je samo na koji nacin i kojim intenzitetom..
Poput Hamma i analogije vremenskog izlaganja, ti si spomenuo pravu stvar - postotak vode u tijelu!

Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
ali kada imas bateriju ispod guzice iz koje se vuce parsto ampera struje (negdje sam naletio da Tesla P100D vuce do 1425A u full loadu), jbg, elektromagnetsko polje nije bas macji kasalj u tom slucaju...
Opet u sridu. Ne mogu u trenutku odgovora potvrditi dal se radilo o Volvo kamionima, ali Svedi su 2000-tih naveli konkretniji porast karcinoma bubrega kod vozaca kamiona, modela koji je imao povecu instalaciju. (Truck drivers and renal-cell carcinoma). No, kako me prica dosta zainteresirala, treba biti posten pa reci, da se isti karcinom, spominje i za druge izvore polucija kojima su vozaci kamiona izlozeni. Vozaci kamiona, kad sam citao, nisam ni naslucivao cemu su sve izlozeni. Oni doista zasluzuju znatno bolje place.

Ali sad sam listajuci (sto mi je dostupno) nasao epizodu gdje su Svedi, tri modela Volvo automobila, naveli kao opasne za djecu. Ironija bas Volvo. Da ne mudrujemo web arhivom prevodjenja Sveda, evo kartica iz Hine, godina 2002:



Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Manje od 20% pušača umre od direktnih posljedica pušenja. Ako netko ostane sterilan od EM zračenja kako to nedvojbeno dokazati?
Ujak je bio sef rendgenologije. Kao mlad isao je po selima, terenski u najzabitije ruralne dijelove, kod nepokretnih, u nepristupacna sela, noseci s kolegama mobilne preklopne EI Nis jedinice, koji su za vrijeme, doista bile male, koje su i vece bolnice koristile, kad bi morali slikati nekoga cije stanje kirurg mora nadzirati dok lezi post operativno, a nesmije ga se pomicati.

Pricamo o aparaturi s kraja 70-tih, uz koju je isla primitivna skopija, a ona nema male ekspozicije, vec su i pacijenti i radiolog, znatno vise ozraceni. U velikim bolnicama, mobilni su tada koristili barem zicane prekidace, da mogu izaci iz sobe, no ujak je rijetko mogao tako raditi, jer pocesto je bio jedini u prostoriji koji je stariju osobu pozicionirao i drzao mirnom, da ne radi vise slikanja. Ajde reci nekom cici koji nije sisao u grad deset godina, da ti mirno statira za slikanje.

Njegovi mentori su prije pratili zivote pacijenata koji su znatno bili izlozeni zracenju, pa su je nasljednici preuzimali njihove dnevnike, te donosili zakljucke prateci kraj njihovog zivota. Djeca koja su imala nizove operacija, znatno prije okostavanja, gdje se mora slikati nekoliko dana samo iza operacije, a kamoli post svega. Neki su dozivjeli duboku starost, imali unuke, te otisli radi starosti materije. Drugi znatno ranije. Rekao je da kumulativno se treba brinuti nakon sredine 60-tih godina.

Da moze gledati preporucene doze godisnjeg izlaganja, izlozenost u dnevnom zivotu svugdje oko nas, ali da dvoje ljudi mogu potpuno drugaciji ishod imati. Dodje nekoliko ljudi u stanju azbestoze, svi sa istom slikom, njihov kolega koji je radio na istom radnom mjestu, s istim ljudima, nije se razbolio, sve ih prezivi. Dozivi unuke, te nije razvio patologiju. Ujak je preminuo od karcinoma pluca 90-tih. Dal je otisao od izlaganja vokaciji, ili kronicnog pusenja, posebno kad mu je otac dozivio kasne 80-te, a umjesto upaljaca, cigaretom je palio svaku novu.

Zelim reci, ne znam kako ce se na koga se odrazati, ali znam kad god sam spomenuo EM u relaciji EV-a, kod otvorenije ekipe, polucio sam slicnu reakciju kao kod kolege Calypsoa.

Ali zato sigurno znam, da bi mnogi potencijalni kupci, itekako voljeli cuti o potencijalnom riziku, pa mogu odmahnuti rukom i reci da je bedastoca, ili donjeti drugaciju odluku. Kad si u nasem auto tisku, ili auto mediju ikad cuo ne slova, vec sibilanta na temu? Cak i kad bi zeljeli, bojali bi se da ce biti ismijani.

In January 2014, SINTEF, the largest independent research organization in Scandinavia, proposed manufacturing design guidelines that could reduce the magnetic fields in electric vehicles (see below). All automobile manufacturers should follow these guidelines to ensure their customers' safety.

The public should demand that governments adequately fund high-quality research on the health effects of electromagnetic fields that is independent of industry to eliminate any potential conflicts of interest. In the U.S., a major national research and education initiative could be funded with as little as a 5 cents a month fee on mobile phone subscribers.


Hybrid & Electric Cars: Electromagnetic Radiation Risks

Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Pa zašto izbjegavaš dalekovode? Ako država i zakonodavac dozvoljavaju gradnju pored istih vjerojatno nije opasno baš kao što ni EV nisu opasni. Sve je stvar interesa u danom trenutku i opće politike.
U parnicama preko bare gdje su isplacene odstete male pojedinacne ili astronomske za velike grupne tuzbe za djecu koja su oboljela od leukemije, kad su gradjene blizu vrtica ili skola, pa nisu ni tada optuzeni priznali da su odgovorni! Oni su i dalje inzistirali da nema dostatnih dokaza za uzrokovanje bolesti. No, ni uz najskuplju vojsku odvjetnika, placenih pro strucnjaka, katkad, se nisu mogli spasiti. Srecom, za njih je to ucinila porota i nezavisni sudovi.

Posebno kad su sudci i sami stanovnici iste drzave zainate. To je dobra stvar kod pravnih presedana preko bare. Puno je to novaca za smrtnike, ali za njih je sitnis, te puno manje stetan od javnog priznanja da su krivi. Nazalost, danas je puno teze, jer osim pokoje drzave, te propale Kalifornije, obrana mocnika je puno monolitnija.

Vecina ljudi ne razumije, da je finacijska moc pojedinih imena/kompanija toliko velika danas, da mogu osnovati vlastite institute, kontinuirano ih financirati, sto i rade. A javnosti predstavljati da su instituti nezavisni, te dobivati zakljucke koji njima odgovaraju. Jer kad si procitao ili cuo da se barata podrskom necijeg alibija, a da se ne naglasi da je tijelo nezavisno.

Ako se Hammu ne svidja, neka dokazuje da nije tako, ako i pokusa, ismijat cemo ga medijski i uciniti maginalnim redikulom za javnost.


...
Visage je offline   Reply With Quote