View Single Post
Staro 20.09.2023., 09:35   #35
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,049
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Kao sto vec rekoh > prednja stranica ta nema nikakve veze posto vent na AIO puse prema van dakle svjezeg zraka zbog otvorene BOCNE stranice ima dovoljno. To nije problem.


P.S.- jedino kaj mi upada u oko da nema aktivne ventilacije oko PWM-a na MBO pa da mozda to ne hebe....probaj ovaj 120mm straznji vent slozit da po PWM oko CPU puse za probu.
Prednja stranica ima uzasne veze, ako zablokiras izlaz iz radijatora (a to je prema vani - dakle kroz prednju stranicu), radijator nece obavljat svoju funkciju i imat ce pregrijavanje.
Izlaz je jednako bitan kao ulaz!

VRM nije problem sigurno jer ni najlosiji VRM nema problema pri light load-u vec pri dugotrajnijem tezem opterecenju...

Pumpa isto tako kao sta je vidljivo iz njegovis screenshota radi kako treba, preko 4k rpm je...

Na vecini ploca novijih nije bitno gdje ustekavas koji vent/aio pumpu jer su svi konektori podesivi izmedju PWM i voltage regulacije... Bitno ke kad koristis jace pumpe al to ovdje nije slucaj..

Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Apsolutno sam siguran u to, pumpa mora imati stabilan uravnotežen protok da bi najoptimalnije radila, šta je u tvom slučaju OBAVEZNO.
Odakle ti saznanje o temperaturi "tokom paljenja" racunala?

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 20.09.2023. u 12:07. Razlog: spojeni postovi
ansha je offline   Reply With Quote