View Single Post
Staro 20.08.2023., 01:22   #1
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Nepoznati Facebook i Instagram računi na mobitelu

Pozdrav

imam jedno pitanje koje će možda zvučati malo čudno, ali s obzirom da nikad nisam čuo tako nešto, nedam se da će mi netko moći pomoći.
Radi se o mobilnom uređaju prijateljice, Huawei P40 Lite.
Dugo vremena koristi aplikacije Facebook (i Messenger) i Instagram na mobitelu i bila je automatski prijavljena u oba računa.
No, jučer kad je otvorila Facebook u aplikaciji nije bio prijavljen njen račun već drugi njoj nepoznat! Također pod njenim imenom, kreiran 2015. godine. Ista je stvar bila i s Instagramom - bio je prijavljen nepoznati račun, očito povezan s ovim na Facebooku.
Kako je ovo moguće? Jel moguće da je netko na daljinu "upao" u njem mobitel i kako?
Ona se sam nije odjavljivala iz računa koji koristi godinama niti je radila ikakve promjene u samim aplikacijama, a nitko nije imao pristup mobitelu u međuvremenu.
Doslovno je preko noći skužila da je njen račun odlogiran i ulogiran je taj nepoznati.
S obzirom da je u međuvremeu mijenjala broj mobitela i da nema više pristup email adresi koja je bila povezana s Facebook računom (znam, sama je kriva što nije ažurirala podatke), sam ne može niti pristupiti svom Facebook računu i ponovno se ulogirati.
Svaka pomoć (savjet) je dobrodošla).
Hvala.
bjede je offline   Reply With Quote