Tema: Automobili
View Single Post
Staro 17.08.2023., 14:09   #68635
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,535
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Dugoročno kada bi se riješili zelenih, ponovno upalili i dodatno izgradili nuklearne elektrane, EV su jedini način da se EU riješi energetske ovisnosti iz drugih zemalja ..neke buduće generacije bi mogle uživati plodove toga. Grijanje i hlađenje na struju, prijevoz na struju, industrija na struju. Nije nemoguće, ali treba hrpa nuklearki.
Nuklearke jesu rjesenje, ali na zalost, mislim da se i tu zavrsava prica. Francuzi ostali bez rudnika urana u Nigeru nakon vojnog puca. Pricamo o oko 30% uvoza urana, tako da se Francuskoj smijesi da od izvoznika elektricne energije postane uvoznik. Nijemci su ionako pogasili svoje nuklearke jer su idioti koji slusaju one kriptozelene idiote.

Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Sve što EVovi trebaju su jeftinije i sigurnije baterije puno veće energetske gustoće, te manje mušićave na vrućem i hladnom. Točka.
Ono sto bi lansiralo EV kao koncept u nebesa i vjerojatno pomelo ICE su zamjenjive baterije. Dok se velike drzave ne dogovore oko standarda baterija za vozila (kao sto sada imamo AA, AAA, itd), nista od svega.

Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Koga boli briga za senzore, zar ne postoji mogućnost ručnog paljenja?
Ja lagano pi*dim na ovom A6 iz 2018 jer su uveli tipke za paljenje maglenki, na starijem A6 iz 2007 je bio prekidac koji bi samo povukao prema sebi sto je bilo sa strane ergonomije jedno samo 100x korisnije i manje riskantno nego zagledanje gdje su fakin tipke za maglenke dok vozis po autoputu, a napamet ne mogu pogodit te glupe tipke.
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je online   Reply With Quote