View Single Post
Staro 07.08.2023., 22:46   #3888
kenti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 42
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Đabe ti je sva filozofija ako nema deficita.
Đaba ti je kriva filozofija kad tako tijelo ne funkcionira. Treba pročitati malo i novija znanstvena otkrića. Nizak inzulin/UH daju najbolje rezultate.

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Godinama ljudi jedu sve, zadnjih 30 godina svi alergični na sve moguće.

Gluten, UGH, šećer, fruktozu, bjelančevine, svi nešto alergični i najčudnije uvijek su ovi "jači" alergični na sve i imaju problema s štitnjačama i ostalim stvarima.

Kalorijski deficit, ne biti gladan, piti dovoljno vode, odmoriti se, baviti se nekakvom aktivnošću, garantiran rezultat.

Ali biti konstantan.

Hormoni, ubrzani metabolizam, genetika i ostale floskule, možda rade razliku od 5%, ostalo je SAMO kalorijski defitict.

Ok, ne pašu ti zobene, napuhavaju te, imaš plinove od njih, možda imaš intoleranciju na UGH, izbaci ga, jedi što ti paše. Ne paše ti laktoza, isto tako, izbaci ju. Ne pašu ti prerađene namirnice, jedi meso i salatu, bitno da svaki obrok ima barem malo proteina. Ne paše ti šećer, spava ti se od njega, naravno inzulin je zajebana stvar. Izbaci ga.

Ali SVE, baš sve ovisi o kalorijskom deficitu.
Zadnjih 30god se prešlo na procesuiranu hranu i vide se rezultati.

Meni je bila "otišla" štitnjača, skužio sam zašto jer doktori nisu imali pojma i oporavila se. 1 razlog je gluten, antitijela napadaju štitnjaču. Inače imaš epidemiju bolesti štitnjače i pretilosti u RH, pekara na svakom ćošku.


Hormoni zapravo rade najvišu razliku jer oni reguliraju tvoj metabolizam, a ne biti sit, piti puno vode, odmoriti se itd.
"Insulin regulates the metabolism of carbohydrates, fats and protein by promoting the absorption of glucose from the blood into liver, fat and skeletal muscle cells."
To shvatiš kad ti štitnjača ode, jeo sam kao konj i nisam dobio pola kile, drugi put obrnuto.

Kalorijski deficit je mit koji je bio aktualan prije 20-30 god. i ljudi i dalje vjeruju u to jer jednostavno ne razumiju kako tijelo funkcionira. Imaš puno knjiga koji objašnjavaju kako radi metabolizam i zašto su UH i inzulin krivi za masno tkivo, a ne kalorije. Na kraju krajeva nije svaka hrana ista. Nećeš imati isti učinak ako pojedeš 2000 kalorija čiste masti ili npr. kruha.
kenti je offline   Reply With Quote