View Single Post
Staro 07.08.2023., 13:23   #7
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,543
Aleluja!


Nakon pripremljenih 6 instalacija windowsa 11 na 11 usb diskova (s različitim varijantama drivera i secure boot/tmp opcijama), i dalje failovi. Učitavanja nebrojenih varijanti RST drivera, uključujući i one s fucking ofišl HP stranice za taj model koji de facto ne radi.


Pokušao updateati bios, nisam uopće jebeni update uspio pokrenuti iz DOSa, jer je HP napravio sve što može da se bios updatea samo iz windowsa. Samo na to sam jedno sat i pol čačkanja i pokušavanja izgubio.


Pokušao i ahci varijante drivera bez uspjeha, jer se jebeni VMD kontroler u maksimalno ograničenom biosu uopće ne može ugasiti.


Pokušao i najnoviji RST driver s Intelove stranice, koji treba raspakirati, ali to govno na dva računala uopće nisam uspio raspakirati na 5-6 načina koje sam izguglao.


Kad sam već izgubio svaku nadu, nakon dva potrošena radna dana, uspio izguglati raspakirani RST driver koji je riješio stvar. Uploadao netko u Intel communityu na megu. Fala mu! Spasio me od živčanog sloma


Ako nekom zatreba, a nadam se da neće:
https://community.intel.com/t5/Rapid...er/m-p/1473827


Instalirao Win 11 s tim, bez problema i dodao s durgog sticka tokom instalacije, a onda ih pregazio s Win 10, čisto zato jer sam mogao!
__________________
i9-10850K / asrock z490 taichi / 64gb DDR4/ 1gb ssd / 4 tb wd hdd / Gigabyte 6600xt /
Roberto je offline   Reply With Quote