Tema: Automobili
View Single Post
Staro 06.08.2023., 00:14   #68380
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,112
Na ostalo cu drugi put, samo da ne zaboravim.

Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Ne samo da je plan da nemaju svi aute, nego je plan da se ljudi što manje kreću, pa shodno tome već su i pokrenuti pilot projekti "15-minute city", tko ne zna o čemu se radi neka gugla, najpoznatiji je u Oxfordu.
Ta ideja nije nova, te nije nastala u ovome stoljecu. Ona ima puno starije temelje. Tko ne gleda izvan medija, vjerojatno mu je promaklo, da su kao socijalni eksperiment, (do limita strpljenja ljudi u Kini) i kod nas postojali.

Dovoljno je pogledati dvije godine unazad.

U Kini, jos ove godine 3 i 0 minutni gradovi. Ljudi koji su se bacali kroz prozore, jer nisu imali sto jesti, koji po mjesec dana nisu smjeli izaci iz zgrada ili cak i vise od toga, te vise nisu mogli izdrzati pritisak. A ogranicenje poslusnih, mozes nastaviti gledati. Tu je i onaj najgori, mentalni grad zatvor, preuzimanja svih obrazaca ponasanja, kad covjek sam sebe zakljuca, bez da je uopce pogledao oko sebe.

I onda u najekstremnijem obliku pritiska nad populacijom, sve vise ljudi se vise nije bojalo posljedica, jer su osjecali da im nista drugo osim duha nije ostalo. Po prvi put poceli su odbijati poslusnost bez ikakvog dogovora, bez ogranizacije, spontano, kvart po kvart, dok nije kuliminiralo u masu. Vecina svijeta je mislila, da ce ih vlasti zgaziti, No, vlast se ipak prepala, te povukla mjere u roku dva tjedna, kad je vidjela, da se i najposlusnije kineske radilice, mogu pobuniti, te postati nevidjeno agresivne, te da se nece smiriti, zastrasivanjem.

Staljinova kovanica o korisnim budalama, malo gdje je primjenjljiva kao u "zelenoj tranziciji" i zavedenicima.


....
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 06.08.2023. u 00:21.
Visage je offline   Reply With Quote