View Single Post
Staro 05.08.2023., 13:37   #1578
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,650
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
Sve to stoji, ja se igram čisto da vidim mogućnosti svoje grafičke, te sam došao do spoznaje ako želiš gaming sa ultra detaljima uz RT, ta grafa je namijenjena za 1440p rezoluciju, a ne 4k...ukoliko postavke nisu na najjače uz ugašen RT, onda može bez problema uz DLSS proći i za 4k gaming.
Sve u svemu ja zadovoljan sa kupljenim, samo da je barem 150 eura jeftinija, ali cijene su kakve jesu tako da pokušavam to ignorirati.
Samo da napomenem kako u svakoj igri gledam da budem na što više fpsa, minimum mi je konstantnih 60+ ovisno od igre, ali neki zadovoljavajući fps mi je oko 100, jer se osjeti razlika u fluidnosti naspram 60 recimo.
Usporedbe radi, FH 5 peglam u nekih 100-120 fpsa, a Cyberpunk 70-90.
4070 je idealna za 2k, high-ultra 90+fps..

Imao 3060ti koja je uredno tjerala 2k i mid-high, 60+fps..

A prije cca 2god. 1660ti je isto mogla tjerat 2k sa nekim mid detaljima, 40, 50fps..

Gejmanje prek telke 55" sa 3.5m ne vidim razlike između 2k i 4k, a 2k je i više neg odlična..


Čitam svakakve gluposti pa i te da ak se želi bit siguran za gejmanje u 2k rezi, treba nabavit 4070ti..

A ovo je sve bez spominjanja dlss-a, još dok to ubacimo u igru "ekstra" fps skače gore.


Mada mi nije jasno zakaj je danas postala referenca za "ugodno" igranje a zahtjevi "moraju" bit zadovoljeni, 4k, RT, min.100+fps. Rekli bi, kud ide ovaj svijet. Dok su igre neoptimizirane badava i najskuplja grafa.
zvonac je offline   Reply With Quote