View Single Post
Staro 26.07.2023., 13:32   #727
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Daj link bazena.

Ako je jedna viša, druga niža, one su za pumpu.
Pumpe nejdu na navoj, nego je crijevo i šelna.

A skimer ne radi bez pumpe.
Intex Easy Set 2,44m

Ne dolazi sa pumpom niti filterom, a u generickim uputstvima koja idu s njim se filter i pumpa spominju tek kod vecih bazena, ne sjecam se od koje tocno dimenzije. Rupe jesu jedna visa od druge i ako kazes da je na selnu onda je to to. Super hvala.
Jedino me jos muci ovo da skimmer ne radi bez pumpe. Zar nije to samo fancy ime za filter u koji ide pijesak (i ove kuglice sto kazes) umjesto papira pa i dolazi sa pumpom vec? Npr ovo kaj si linkao par postova iznad sam shvatio da ima pumpu u paketu.

Ima li smisla poksati odrzavati bazen samo s klorom i pH regulatorima bez filtera? Eventualno skupljati smece s mrezicom i sa dna kako je guls iznad opisao.
Planiram svakako preci na veci bazen pa ce mi skimer trebati ali mi se igra malo s ovim pa bi isprobao i vidio efekt ako nema nekih drugih faktora koje previdjam.

Malo sam jucer guglao pa sam nasao ovog lika ispod i spominje neku alaknost (alcalinity). Kemija mi nije jaca strana pa me zanima pazi li se i na to kod bazena jer mi je ovo sad prvi glas. Kaze lik da on podize i pH s podizacima alkalnosti jer su medjusobno povezani ali nemam volje sad vise traziti gdje je to bilo jer mi je lik do zla boga naporan.

https://youtu.be/UocaSS2Jxmg?si=1yX0p2DhcRGl1X9i&t=702

Zadnje izmijenjeno od: hash. 26.07.2023. u 13:41.
hash je offline   Reply With Quote