View Single Post
Staro 25.07.2023., 14:52   #723
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 340
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Imas neku konkretnu preporuku gdje i koje kemikalije kupiti ili samo odem u bauhaus/pevex i kupim prvo sto vidim?
Ne bi se htio zajebavati jer ce biti i djece u bazenu. Mali bazen sto smo uzeli za probu, ispod 2 kubika vode, ovaj sto se napuse samo gornji rub. Gledam sad ovaj skimmer sto je Doxy uzeo i ja to nemam di prikljuciti na ovaj bazen. On ima samo dve rupe za odlijevanje vode i jos jednu na koju se moze prisarafiti crijevo. Pretpostavljam da onda mogu tj moram bez toga.

Sto se tice pH i klora, koliko sam shvatio to treba odrzavati na odredjenoj razini. Kupe se trakice i onda se dolije u vodu sto treba?
Ovo za algicid jos nisam ulovio kako se koristi? Ima na stranicama bauhausa uz algicid i neki pdf ali ja tamo ne vidim nikakve detalje.

Redosljed bi trebao biti: prvo pH, onda klor i onda mjeriti jednom tjedno i odrzavati koncentracije? Opet me muci algicid jer ne znam jel bitno kad se dodaje.

Isprobali smo bazen na 5 dana bez icega i voda je bila skroz cista, na oko barem, al su stijenke nakon 4 dana postale sluzave.
Ma sa trakicama samo provjeriš stanje vode, i sukladno tome dodaješ što treba. Ako je ph u banani, stvarat će se alge i ide algicid u omjeru sa boce, klor dodaš isto sukladno trakicama, nesmije ga biti previše, a ako ga skoro pa i nema, onda voda ima čudan miris.

Skimer ide na sve bazene, njegovo crijevo spajaš na izlaz vode iz bazena u pumpu, tamo gdje je onaj filter s unutarnje strane prišarafljen, njega odšarafiš, i prišarafiš nastavak za skimer koji dobiš s njim u paketu, i na njega ide crijevo skimera. Zlatna stvar taj skimer, žao mi je što ga prije nisam kupovao.

Uz skimer, i algicid neće biti sluzavog, još ako se suzdržiš bez noćnog kupanja s tuđom ženom, onda pogotovo.

I da, update na moju kupovinu...
Pumpa je triput jača i bolja od ove koju sam imao, i evidentno je voda bolja, bistro čista, na oko šiba vodu podosta jače, i naravno brže zavrti vodu u samom bazenu, i izmjeni je 3 puta brže. A ima samo 130W.
Sad dok prođe još koji dan, vidjet ću što se događa sa kemijom vode.
Razmišljam preći na tablete, navodno su idealne, ne treba dodavati ručno flokulant/algicid/klor, već sama se otapa, a miks je u tableti posložen prema količini vode u bazenu, samo treba kupit tabletu koju trebaš sukladno bazenu koji imaš.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote