View Single Post
Staro 23.07.2023., 21:03   #3738
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,172
Ja samo ponavljam da PC meni nije konzola, nije da loada samo igru za igrom.. a x3d je proc savršen za konzole, ne toliko za PC..
Ako je nekome PC konzola za igranje, slobodno neka ga kupi. Ako nije, a planira potrošiti tako neki novac, neka razmisli:
1) kupiti 8c12t x3d
2) kupiti za "praktično istu" lovu 12c24t
3) kupiti običan 8c12t i razliku uložiti u gpu ili vikend na moru

Po meni je opcija 2 > 1 i to (nakon što sam probao) bez dileme

Exy je išao korak dalje, i objasnio da bi opcija 1 došla do max izražaja, treba zaokružiti sve i monitor high refresh , 2K/4K i gpu 4080/4090 itd jer bez toga razlike ni nema. Benchevi i SS koje ljudi gledaju, i tu postavljaju, su tako rađeni, a to nije real life scenarij za veliku većinu ni forumasa a kamo li ostalog puka..
Tko ima doma 75hz 1080p monitor i rtx 3060ti i nadogradjuje r5 3600 na 5800x3d, je falio "ceo fudbal" ..

Sve je više manje jasno koliko god se činilo komplicirano. Zbunjuje jedino taj gaming marketing.
Osobno ne podcjenjujem niti 1% razlike, dok god je konstantna. Stvar je u tome što ljudi zaboravljaju/potiskuju da je u startu x3d sporiji i dok taj extra l3 cache ne dodje do izražaja (u nekoj igri ili nečem što to zna iskoristiti) ti imaš skuplji i sporiji proc od obične x verzije.. kao razlike se ne osjete tako ispada, a osjete se naravno gotovo pri svakom clicku...

Pokušavam samo reći da nema potrebe se klanjati nad tim x3d procevima, nisu nikakvi sveci. Nema potrebe sliniti za njimq kao da se bez njih ne može igrati.
Pokušam prizemljiti taj hype oko x3da, i usmjeriti ljude da razmišljaju više kao mladen..
A tko voli, može, želi, neka kupi što ga valja naravno. Meni je savjest čista, upozorio sam na prednosti i mane na vrijeme
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote