View Single Post
Staro 23.07.2023., 18:10   #3734
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Koji je to fps drop? Na kojim detaljima, pretpostavljam low kad nije toliko gpu bound? a kako bi bilo s 5900x? On je ipak 2x5600x

Konkretno u mom slučaju svojevremeno s rtx 3080, 5900x i 5800x3d su se možda razlikovali do 10% ..i to naglašavam možda jer činilo se sve isto 95% vremena..


Tamo gdje sam imao drop na 300fps, kod 5900x je bio mozda 270.. i to nagađam jer nisam osjetio u real life razliku, činilo se isto..

Onda odem neki video izrezat, pa čekam umjesto 10 minuta nekih 16 minuta.. što je gnjavaža jer se sve to dok odradiš što si htio i staviš na yt sve se značajno oduži na kraju..
Da ne govorim da dok on to radi na 5900x, možeš ugodnije raditi druge stvari dok čekaš..
Tu su i ostale situacije, multitask, obični click na bilo što je bila prednost na 5900x zbog viseg base/boost clocka i sve je bilo responzivnije dok si u win..
Uopće ne sumnjam da x3d procesori imaju svoje kupce, ja samo kažem da sam ja nasjeo na taj gejmerski marketing i platio sam školu s obzirom na moje potrebe jel
Razumijem ja što ti hoćeš reći, ali čovjek je pitao da li mu se isplati zamjena sa 3900x na 5800X3D pošto ne mora skoro ništa nadoplatiti...a zbog ipak novije arhitekture i 3D
keša čak i u productivity aplikacijama neće bit nešto puno sporiji, ako uopće, dok o igrama ne treba trošiti riječi...evo recimo u Handbrake je brži, bez obzira na 4 jezgre manje

https://www.anandtech.com/bench/product/2647?vs=2907
segregator je offline   Reply With Quote