View Single Post
Staro 23.07.2023., 18:00   #3733
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,172
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ja sam 5600X promijenio sa 5800X3D i u GW2 imam drastično bolji FPS, pogotovo low, u makljažama sa 100+
ljudi na istom mjestu...igra je totalno CPU bound jer je razlika velika unatoč slaboj grafi i velikoj rezoluciji
Koji je to fps drop? Na kojim detaljima, pretpostavljam low kad nije toliko gpu bound? a kako bi bilo s 5900x? On je ipak 2x5600x

Konkretno u mom slučaju svojevremeno s rtx 3080, 5900x i 5800x3d su se možda razlikovali do 10% ..i to naglašavam možda jer činilo se sve isto 95% vremena..


Tamo gdje sam imao drop na 300fps, kod 5900x je bio mozda 270.. i to nagađam jer nisam osjetio u real life razliku, činilo se isto..

Onda odem neki video izrezat, pa čekam umjesto 10 minuta nekih 16 minuta.. što je gnjavaža jer se sve to dok odradiš što si htio i staviš na yt sve se značajno oduži na kraju..
Da ne govorim da dok on to radi na 5900x, možeš ugodnije raditi druge stvari dok čekaš..
Tu su i ostale situacije, multitask, obični click na bilo što je bila prednost na 5900x zbog viseg base/boost clocka i sve je bilo responzivnije dok si u win..
Uopće ne sumnjam da x3d procesori imaju svoje kupce, ja samo kažem da sam ja nasjeo na taj gejmerski marketing i platio sam školu s obzirom na moje potrebe jel.. to sto govorim se slabo čuje/vidi u tim gejming benchmarkcima.. zato i volim naglasiti da je amd napravio gejming marketing potez za notes u intelovom stilu..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 23.07.2023. u 18:07.
Eladio je offline   Reply With Quote